Stacja Cold Flat Junction

Stacja Cold Flat Junction jest bazą wypadową dwunastoletniej detektyw Emmy Graham. To tutaj przyjeżdża, gdy chce zdobyć jakieś informacje o przeszłości ludzi związanych z tajemniczą śmiercią Mary Evelyn Deverau i morderstwem Fern Queen. Jest to też tytuł drugiej części „Hotelu Paradise” autorstwa Marthy Grimes. W przygotowaniu jest też tom trzeci – „Hotel Belle Rouen”, w którym Emma będzie poszukiwać wiadomości o porwanym dziecku bogatej pary. Jak widać Emma nie lubi marnować swojego wolnego czasu. Mała Mary w środku nocy wypłynęła sama łódką na jezioro, co słusznie wydaje się Emmie podejrzane, tak samo jak to, że Bena Queena skazano za zabójstwo jego ukochanej żony, choć w tym czasie był w zupełnie innym miejscu. W poszukiwaniu cennych informacji pomaga jej miejscowy mechanik, kłusownik i miłośnik literatury w jednym, oraz para staruszków Ulub i Ubub.
Jeśli nie przekonuje Cię opowieść, to do książki powinna Cię skusić chociażby przebojowość głównej bohaterki. Choćby nie wiem jak bardzo nudziło Cię to całe szukanie mordercy (choć nie wiem, jak tak zgrabnie opisana intryga mogłaby kogokolwiek nużyć), to do satysfakcjonującej lektury wystarczą ci niesamowite pomysły małej detektyw, która nie cofnie się przed niczym by dotrzeć do potrzebnych jej informacji – będzie przyczyną mobilizacji wszystkich okolicznych policjantów w poszukiwaniu nieistniejącej dziewczynki, zakupi 50 funtów sztucznego nawozu i karmę dla kur, uraczy Aurorę Paradise nowymi drinkami z napojów, które wpadną jej pod rękę, wymyślając niezwykle przebiegłe kłamstwa po drodze.
W „Hotelu Paradise” i „Stacji Cold Flat Junction” ciekawi są również bohaterowie drugoplanowi – zabawni i przebiegli miłośnicy teatru Will i Mill; ciągle zazdrosna i wyniosła Ree-Jane, której rozpaczliwe próby zwrócenia na siebie uwagi i dokuczenia Emmie są jednymi z najzabawniejszych w całym cyklu; dobroduszna wróżka przepowiadająca przyszłość w kuchni, między kolejnymi posiłkami; a także ekscentryczna Aurora Paradise, oszukująca przy grze w pasjansa. Nie każdego pisarza stać na napisanie naprawdę świeżej, niezwykłej książki. Mogę pogratulować Marcie Grimes – jej ta sztuka udała się z całą pewnością.

Stacja Cold Flat Junction

Tytuł: Stacja Cold Flat Junction

Autor: Martha Grimes

Wydawca: W.A.B.

Data wydania: 2007

Format: s. 460; okładka miękka

Cena okładkowa: 39,90

Opis z okładki:

Cold Flat Junction, senne miasteczko na amerykańskiej prowincji. Skazany za zamordowanie swojej żony Ben Queen wychodzi z więzienia. Wkrótce ginie od kuli jego córka, Fern. Ben staje się głównym podejrzanym. Tymczasem Emma Graham, obdarzona niepospolitą inteligencją dociekliwa dwunastolatka, jest przekonana o niewinności Queena. Klucza do obu zabójstw doszukuje się w śmierci dziewczynki, która przed czterdziestu laty utonęła w pobliskim jeziorze... Druga po "Hotelu Paradise" książka Grimes z Emmą w roli głównej to dowcipna opowieść, w której sensacyjna fabuła rozgrywa się w świecie pełnym nostalgii i podszytym fantazjami panny Graham.

Przewiń na górę