Biuletyn Carpe Noctem to internetowy nieregularnik w całości poświęcony literaturze grozy, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne 5-ego grudnia 2010 roku.
Pierwszy numer Biuletynu Carpe Noctem został w całości poświęcony życiu i twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta, którego obszerna biografia kilka dni wcześniej została wydana w polskim przekładzie. W numerze znajdziecie m.in. wywiad z badaczem HPLa – S.T. Joshim, niepublikowany w Polsce list Lovecrafta oraz dwa artykuły na temat Cthulhu.
Drugi numer Biuletynu Carpe Noctem poświęcony został polskiej grozie. Tym razem ma on 56 stron, a na nich m.in. Kalendarium Grozy z komentarzami redakcji, recenzje (od „Horrorarium” Kaina i Kyrcza po „Instytut” Jakuba Żulczyka), artykuł o prozie Małgorzaty Saramonowicz, postkolonialną interpretację „Czerni” Mai Lidii Kossakowskiej oraz opowiadanie „Wynik mnożenia” Dawida Kaina i archiwalny wywiad z Łukaszem Orbitowskim.
Trzeci numer Biuletynu Carpe Noctem został podzielony na dwie części: publicystyczną i literacką. W pierwszej można znaleźć dwugłos o twórczości Edwarda Lee, artykuł o krwawych rytuałach oraz tekst o ciele u Clive’a Barkera. Natomiast na pozostałych stronach czasopisma znajduje się trzynaście najlepszych miniatur z sierpniowego konkursu literackiego.
Czwarty numer Biuletynu Carpe Noctem ma za zadanie odkryć przed czytelnikiem bogactwo tak zwanej „polskiej klasyki grozy” – a więc literatury fantastyczno-niesamowitej twórców takich jak Grabiński, Huskowski czy Antoni Lange. Pisarzy często niesłusznie zapomnianych, których teraz ponowne odkrycie winno rozwiać mit, jakoby w Polsce horroru nigdy się nie pisało.
Jeden komentarz do “Biuletyn”
Możliwość komentowania została wyłączona.