Biuletyn

Biuletyn Carpe Noctem to internetowy nieregularnik w całości poświęcony literaturze grozy, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne 5-ego grudnia 2010 roku.


Pierwszy numer Biuletynu Carpe Noctem został w całości poświęcony życiu i twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta, którego obszerna biografia kilka dni wcześniej została wydana w polskim przekładzie. W numerze znajdziecie m.in. wywiad z badaczem HPLa – S.T. Joshim, niepublikowany w Polsce list Lovecrafta oraz dwa artykuły na temat Cthulhu.

Ściągnij w formacie PDF.

Ściągnij w formacie ePUB.

 


Drugi numer Biuletynu Carpe Noctem poświęcony został polskiej grozie. Tym razem ma on 56 stron, a na nich m.in. Kalendarium Grozy z komentarzami redakcji, recenzje (od „Horrorarium” Kaina i Kyrcza po „Instytut” Jakuba Żulczyka), artykuł o prozie Małgorzaty Saramonowicz, postkolonialną interpretację „Czerni” Mai Lidii Kossakowskiej oraz opowiadanie „Wynik mnożenia” Dawida Kaina i archiwalny wywiad z Łukaszem Orbitowskim.

Ściągnij w formacie PDF.

Ściągnij w formacie ePUB.

biuletyn3

Trzeci numer Biuletynu Carpe Noctem został podzielony na dwie części: publicystyczną i literacką. W pierwszej można znaleźć dwugłos o twórczości Edwarda Lee, artykuł o krwawych rytuałach oraz tekst o ciele u Clive’a Barkera. Natomiast na pozostałych stronach czasopisma znajduje się trzynaście najlepszych miniatur z sierpniowego konkursu literackiego.

Ściągnij w formacie PDF.

Ściągnij w formacie ePUB.


Czwarty numer Biuletynu Carpe Noctem ma za zadanie odkryć przed czytelnikiem  bogactwo tak zwanej „polskiej klasyki grozy” – a więc literatury fantastyczno-niesamowitej twórców takich jak Grabiński, Huskowski czy Antoni Lange.  Pisarzy często niesłusznie zapomnianych, których teraz ponowne odkrycie winno rozwiać mit, jakoby w Polsce horroru nigdy się nie pisało.

Ściągnij w formacie PDF.

Ściągnij w formacie EPUB.

Ściągnij w formacie MOBI.

Jeden komentarz do “Biuletyn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Przewiń na górę