Redakcja

Zalążki serwisu Carpe Noctem zaczęły kiełkować w umysłach jego założycieli – Przemysława Romańskiego i Tomasza Surowieckiego – już na początku lipca 2002 roku. Oficjalne otwarcie nastąpiło w nocy z 2 na 3 września 2003 roku. Tytuł serwisu został zaczerpnięty z twórczości Deana Koontza.

Od samego początku Carpe Noctem tworzyła grupka zapaleńców, a jego misją nigdy nie było zarabianie pieniędzy, ale promowanie dobrej literatury grozy, w szczególności naszych rodzimych twórców, a także – co warto podkreślić – zrzeszanie miłośników horroru z całej Polski, które odbywało się przede wszystkim na  forum Gotham Cafe (dawniej: Groza w każdym calu), będącej wspólną inicjatywą wielu mniejszych lub większych serwisów – część z nich już nie istnieje – w tym CN i redakcji StephenKing.pl.

Po pierwszych sukcesach serwisu i w miarę rozwoju technologii tworzenia stron internetowych, zaczęliśmy myśleć o zmianie systemu na taki, który pozwoliłby nam na lepszą współpracę i zwiększyłby funkcjonalność strony, ale niestety kłopoty personalno-finansowe skutecznie nam to uniemożliwiały aż do początku 2011 roku.

Zostawiwszy za sobą problemy z uruchomieniem nowego systemu, mamy nadzieję rozwinąć Carpe Noctem tak, by stało się stałym punktem spotkań miłośników grozy i zapewniało realne wsparcie dla naszej wspólnej pasji.

Przez kilkanaście lat działalności serwisu przez redakcję przewinęło się całe multum ludzi i nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Dziękujemy wszystkim, a w szczególności tym, którzy byli z nami bardzo długo, którzy dalej nas wspierają i bez których Carpe Noctem nie byłoby takie, jakie jest teraz: Przemkowi Romańskiemu, Tomkowi Surowieckiemu, Pawłowi Deptuchowi, Rafałowi Chojnackiemu, Michałowi Budakowi, Pawłowi Szczepanikowi.

Aktualnie w skład redakcji Carpe Noctem wchodzą:

Agnieszka Brodzik  – redaktor naczelna

Paweł Mateja

Michał Rakowicz

Szymon Cieśliński

Przewiń na górę