Snerg w BookRage

W najnowszym pakiecie sprzedawanym w ramach projektu BookRage znajdziecie większość dzieł (poza ostatnimi, uznanymi za nieudane i nieukończone) Adama Wiśniewskiego-Snerga, jednego z najciekawszych polskich pisarzy science-fiction, porównywanego czasem z samym Stanisławem Lemem. Snerg pisał jednak literaturę oryginalną i będącą zupełnie autorską wizją, eksploatowaną konsekwentnie na przestrzeni kolejnych dzieł. Inspiracje czerpał jednak nie z klasyków fantastyki naukowej, ale wśród swoich ulubionych pisarzy wymieniał między innymi Franza Kafkę. Duszna i paranoiczna atmosfera, mogąca budzić skojarzenia z weird-fiction możliwa jest do odnalezienia choćby w debiutanckim, wysoko cenionym Robocie. Podobnie choćby rzut oka na pierwszy akapit Według łotra może wzbudzić zainteresowanie fanów literatury grozy:

Od świtu tego dnia miałem wrażenie, że w moim otoczeniu zaszły nocą jakieś nieuchwytne zmiany. Kilka razy budziłem się i zasypiałem ponownie. Chwilami słoneczny promień rozpraszał półmrok pokoju, padając na podłogę spoza gęstej zasłony. Wprawdzie meble zajmowały swe zwyczajne miejsca, lecz już wtedy, gdy po raz pierwszy otworzyłem oczy, wahając się jeszcze na krawędzi snu i jawy, obce barwy i kształty w zarysach znajomych rzeczy zaniepokoiły mnie mglistymi skojarzeniami.

Opis wydawcy:

Oto pierwszy w tym roku pakiet BookRage – tym razem prezentujemy kolejny po Zajdlu pakiet poświęcony klasykowi polskiej fantastyki naukowej, Adamowi Wiśniewskiemu-Snergowi. Można go tradycyjnie zakupić za dowolną kwotę na stronie http://bookrage.org.

Snerg to jeden z najwybitniejszych, a jednocześnie niedocenianych autorów polskiej sf, który w swoich książkach zawarł swoją oryginalną wizję rzeczywistości. W książkach swoich poruszał kwestie istoty człowieczeństwa, wolnej woli oraz natury otaczającej nas rzeczywistości. Pseudonim „Snerg” pochodził od skrótu Całkowitej Sumy Energii i przybrany został ze względu na popularność zarówno nazwiska „Wiśniewski”, jak i imienia „Adam”.

Wszystkie grafiki zdobiące okładki tego pakietu stworzył jedyny w swoim rodzaju Jarek “Khaal” Kubicki.

Oprócz tego na stronie http://bookrage.org/giveaway pobrać można darmowego e-booka „Czasoprzestrzenie Snerga”
z tytułowym opowiadaniem „Anioł przemocy” oraz z fragmentami wszystkich czterech powieści i „Teorią nadistot”, na której opierała się konstrukcja świata jego książek.

Pakiet dostępny jest na stronie bookrage.org. Kwota ze sprzedaży rozdzielana jest przez kupujących między organizatorów akcji, spadkobierców autora oraz Fundację Nowoczesna Polska.

snerg-aniol_przemocy snerg-wedlug_lotra snerg-arka snerg-nagi_cel snerg-robot

Snerg w BookRage
Przewiń do góry