Papierowy Ekran 2012

Dziś ruszyła kolejna edycja „Papierowego Ekranu”,  ogólnopolskiego konkursu na najlepszą stronę internetową o książce. Celem organizatorów jest m.in.  promowanie czytelnictwa, szczególnie za pomocą formy elektronicznej. Postanowiliśmy spróbować swoich sił w tym wydarzeniu i zgłosiliśmy portal Carpe Noctem do udziału. Jeżeli Wy zaś chcielibyście zgłosić swojego kandydata, można to zrobić na oficjalnej stronie konkursu.

Poniżej prezentujemy notkę informacyjną organizatorów:

Papierowy Ekran od 2007 roku przyznawany jest witrynom, które w najbardziej interesujący i nowatorski sposób przyczyniają się do promocji czytelnictwa, udowadniając, że Internet to świetne medium do dyskusji o książce. Laureata Nagrody Głównej, spośród nominowanych serwisów, wybiera Kapituła, od 2009 roku swoje wyróżnienie przyznają także Internauci, głosując na ulubione strony.

Od 1 do 30 września można zgłaszać strony do szóstej edycji Papierowego Ekranu – mogą to być serwisy wydawnictw, księgarń, bibliotek i organizacji popularyzujących czytelnictwo, ale także strony osób indywidualnych i blogi.

Polecić serwis może każdy – zarówno właściciel, jak i sympatyk.

Drugi etap rozpocznie się 8 października, wtedy zostanie ogłoszona lista 10 serwisów Nominowanych do nagrody. Oceni je następnie Kapituła i to ona zadecyduje, kto dostanie nagrodę główną. Wszystkie zgłoszone serwisy wezmą udział w głosowaniu internautów (8-22 października).

Wręczenie statuetek nastąpi natomiast 27 października, podczas 16. Targów Książki w Krakowie.

Zgłoszenia stron do konkursu przyjmowane są do końca września za pośrednictwem formularza na: www.papierowyekran.pl

Organizatorzy

Fundacja NADwyraz www.nadwyraz.pl Miesięcznik Wydawca www.wydawca.com.pl Partner Targi w Krakowie Patronat Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polskie Towarzystwo Bibliologiczne, Literadar, ksiazki.tv.

 

Papierowy Ekran 2012
Przewiń na górę