Nowy King na jesieni

Nadchodząca jesień będzie obfitować w lektury dla wielbicieli Stephena Kinga. Najpierw na przełomie września i października dzięki wydawnictwu SQN pojawi się antologia “Jest legendą“, w której znajdzie się opowiadanie “Gaz do dechy” – wspólne przedsięwzięcie pisarza i jego syna, Joe Hilla (już wkrótce opublikujemy fragment tego tekstu). Później – jak informuje serwis stephenking.pl – w sprzedaży pojawi się najnowsza powieść Kinga, “Dallas 63” (11/22/63). Wydawnictwo Prószyński i S-ka zaplanowało premierę książki na ten sam dzień, w którym ukazuje się w Stanach – 8 listopada.

Jake Epping jest trzydziestopięcioletnim nauczycielem angielskiego w liceum w Lisbon Falls w stanie Maine, który dodatkowo przeprowadza kursy GED dla dorosłych. Od jednego z uczniów otrzymuje esej – makabryczne i wstrząsające opowiadanie z pierwszoosobową narracją o nocy, która wydarzyła się 50 lat temu, podczas której ojciec Harry’ego Dunninga wrócił do domu i zabił młotkiem jego matkę, siostrę i brata. Harry uciekł ze zmiażdżoną nogą, co potwierdza jego krzywy chód.

Niedługo później Al, przyjaciel Jake’a prowadzący lokalny bar wyjawia sekret: jego spiżarnia jest portalem do 1958 roku. Werbuje on Jake’a na szaloną – i szalenie możliwą – misję, celem której jest zapobiegnięcie zamaachowi na Kennedy’ego. Tak zaczyna się nowe życie Jake’a jako George’a Ambersona i jego nowego świata Elvisa i JFK, wielkich amerykańskich samochodów i sock hopa, targanego konfliktami, samotnego Lee Harveya Oswalda i pięknej bibliotekarki ze szkoły średniej Sadie Dunhill, która staje się miłością życia Jake’a, życia które przekracza wszelkie normalne zasady czasowe. (opis pochodzi ze strony SK.pl)