Nowy King na jesieni

Nadchodząca jesień będzie obfitować w lektury dla wielbicieli Stephena Kinga. Najpierw na przełomie września i października dzięki wydawnictwu SQN pojawi się antologia „Jest legendą„, w której znajdzie się opowiadanie „Gaz do dechy” – wspólne przedsięwzięcie pisarza i jego syna, Joe Hilla (już wkrótce opublikujemy fragment tego tekstu). Później – jak informuje serwis stephenking.pl – w sprzedaży pojawi się najnowsza powieść Kinga, „Dallas 63” (11/22/63). Wydawnictwo Prószyński i S-ka zaplanowało premierę książki na ten sam dzień, w którym ukazuje się w Stanach – 8 listopada.

Jake Epping jest trzydziestopięcioletnim nauczycielem angielskiego w liceum w Lisbon Falls w stanie Maine, który dodatkowo przeprowadza kursy GED dla dorosłych. Od jednego z uczniów otrzymuje esej – makabryczne i wstrząsające opowiadanie z pierwszoosobową narracją o nocy, która wydarzyła się 50 lat temu, podczas której ojciec Harry’ego Dunninga wrócił do domu i zabił młotkiem jego matkę, siostrę i brata. Harry uciekł ze zmiażdżoną nogą, co potwierdza jego krzywy chód.

Niedługo później Al, przyjaciel Jake’a prowadzący lokalny bar wyjawia sekret: jego spiżarnia jest portalem do 1958 roku. Werbuje on Jake’a na szaloną – i szalenie możliwą – misję, celem której jest zapobiegnięcie zamaachowi na Kennedy’ego. Tak zaczyna się nowe życie Jake’a jako George’a Ambersona i jego nowego świata Elvisa i JFK, wielkich amerykańskich samochodów i sock hopa, targanego konfliktami, samotnego Lee Harveya Oswalda i pięknej bibliotekarki ze szkoły średniej Sadie Dunhill, która staje się miłością życia Jake’a, życia które przekracza wszelkie normalne zasady czasowe. (opis pochodzi ze strony SK.pl)

Nowy King na jesieni
Przewiń na górę