Nowości na koniec miesiąca

Premierę miały dzisiaj dwie ciekawe pozycje prezentujące polski horror, pierwszą z nich jest e-antologia 31.10 Księga Cieni, następczyni Halloween po polsku oraz Wioski przeklętych. Znaleźć można w niej dwadzieścia siedem opowiadań polskich mniej i bardziej znanych pisarzy, z których większość mogliście poznać przy okazji poprzednich edycji. Całość dostępna jest nieodpłatnie w formatach epub, mobi oraz pdf i pobrać można ją ze strony Virtualo. Oficjalna strona projektu to: 3110.pl. Poniżej zamieszczamy okładkę, trailer oraz opis wydawcy:

halloween3_okladka

 

 

 

To już po raz trzeci spotykamy się z Wami w cyklu 31.10 Halloween po polsku.

Tym razem chcemy Was zapytać, czy wierzycie w magię, zaklęcia, czarownice i tajemne księgi? Zastanówcie się dobrze nad odpowiedzią, zanim przystąpicie do lektury. Czeka Was bowiem nie lada wyzwanie.

Zanim jednak zaczaiło się ono na Was, najpierw dopadło dwudziestu sześciu autorów, którzy przyczynili się do powstania najnowszej edycji 31.10.

W największym sekrecie, pod osłoną mroku i w blasku księżyca szukali bowiem w najodleglejszych krańcach ziemi tajemniczych ksiąg , by potem opowiedzieć Wam swoje historie. Tym razem naprawdę bardzo czarodziejskie.

Jak zwykle, żaden z autorów nie wiedział, o czym pisze reszta. To ćwiczenie związane nie tylko z umiejętnością pracy w grupie, ale również z innym niż czysto literacki rodzajem wyobraźni. Niezwykle trudno jest bowiem stworzyć spójną całość z indywidualnych kontrybucji, pełnych indywidualnego ognia, różniących się postrzeganiem świata, podejściem a nawet zrozumieniem tematu.

Ale przecież nie miało być łatwo, tylko kreatywnie, pasjonująco i co najważniejsze – oczywiście magicznie. Czy nasi autorzy sprostali zadaniu? O tym przekonacie się już za chwilę.

Drugą nowością jest zin Horror Masakra, którego pierwszy numer został dzisiaj udostępniony w sprzedaży. Jest to fanowskie, drukowane pismo poświęcone horrorowi, w którym znaleźć można przede wszystkim polską prozę, ale też nieco publicystyki oraz wywiady. Koszt egzemplarza to 6zł plus wysyłka, a zamówienia składać można na stronie projektu. Również poniżej udostępniamy okładkę wraz z trailerem:

horror_masakra_01

Dodane:

O czym wcześniej zapomnieliśmy, a absolutnie godne jest nadmienienia, to trzecia premiera: antologia 17 szram wydawnictwa Replika – czwarty tom serii poświęconej literaturze grozy, zarówno tej polskiej, jak i zagranicznej. Pewną nowością jest tutaj zamieszczenie w zbiorze opowiadania Washingtona Irvinga, Legendy o Sleepy Hollow. Co w tym niezwykłego? Autor ten żył na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku, czym odróżnia się od reszty – na wskroś współczesnych pisarzy. Poprzednie tomy zawierały zarówno utwory w naszej ocenie rewelacyjne jak i zupełnie przeciętne – o czym możecie się przekonać, przesłuchując dostępny w naszych archiwach podcast poświęcony poprzedniej części. Czwarty tom to siedemnaście tekstów zarówno autorów znanych z poprzednich tomów, jak i nowych i z pewnością będzie to lektura i udana i dająca pole do dyskusji o jakości polskiej literatury grozy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie wydawcy.

 

17_szram 

Nowości na koniec miesiąca
Przewiń na górę