Wampiraci. Demony oceanu

Co może przynieść przyszłość? Według Justina Sompera ziemię pochłonie drugi potop i nastaną nowe czasy – czasy piractwa. Beztroskie dzieciństwo bliźniaków, Connora i Grace Tempestów, kończy się wraz ze śmiercią ich ojca. Sieroty wybierając mniejsze zło, wyruszają w pełne morze, by rozpocząć nowe życie. Ich plany krzyżuje jednak straszliwy sztorm.

Connor zostaje uratowany przez Cheng Li, zastępczynię kapitana jednego z najsławniejszych statków pirackich. Chłopiec szybko odnajduje się w roli dzielnego pirata i z dnia na dzień mężnieje. Grace ma nieco mniej szczęścia – wyłowiona przez kadeta Lorcana Furey’a, trafia na pokład niezwykle tajemniczego okrętu. Uznana za donora – człowieka stanowiącego odnawialne źródło pożywienia wampirów – wciąż walcząc o życie, próbuje odkryć sekrety statku. Stara szanta śpiewana niegdyś przez ich ojca nieustannie towarzyszy rodzeństwu, a jej słowa z każdym dniem nabierają głębszego sensu.

Oj, lepiej dobry bądź i prawy,
nie żałuj na to sił,
bo Cię zamienię w wampirata
i w dal odpłyniesz w mig.

Niesamowity, tajemniczy klimat wciąga niczym rozszalałe, pełne niebezpieczeństw morze. Fabuła powieści skonstruowana jest bardzo zgrabnie i ciekawie. Mimo prostoty i zwięzłości, nie brakuje w niej zaskakujących, przerażających i pełnych napięcia momentów, które znacznie uatrakcyjniają lekturę.

Styl książki jest oszczędny i przystępny (fachowe terminy z dziedziny żeglarstwa opatrzono przypisami), choć nie brakuje również trudniejszych zwrotów. Bardzo realistyczne opisy miejsc, doskonale nakreślone postacie oraz znakomicie połączone elementy humoru, przygody i horroru, to niewątpliwe atuty tej powieści. Jedynym mankamentem jest otwarte zakończenie, które pozostawia uczucie niedosytu, choć jednocześnie wzmaga apetyt na dalszą część historii.

„Wampiraci: Demony oceanu” są świetnym początkiem cyklu. Kilkakrotnie nagradzana i nominowana do nagród powieść jest przeznaczona nie tylko dla młodszych czytelników, ale również dla ich rodziców.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, gdzie kapitan piratów ukrywa swego przyjaciela – węża, jaka jest prawdziwa historia pewnego galionu, oraz co oznaczają Trzy Życzenia na pirackim statku, koniecznie sięgnijcie po tę lekturę. Zresztą kto wie, może taka przygoda spotka i Was, gdy nadejdzie już wielka woda…

Wampiraci. Demony oceanu

Tytuł: Wampiraci. Demony oceanu

Autor: Justin Somper

Wydawca: Nasza Księgarnia

Data wydania: 2006

Format: 320 s.

Cena okładkowa: 24,90 zł

Opis z okładki:

Jest rok 2505. Podniósł się poziom oceanów. Nadchodzi nowa era piractwa. Straszliwy sztorm rozdziela bliźnięta Connora i Grace Tempestów, niszczy ich łódź, a ich samych rzuca w okrutne, zimne wody, by walczyli o życie.Uratowany przez jeden ze słynniejszych statków pirackich, Connor wkrótce zaczyna nosić rapier. Ale czy ma dość charakteru, by zostać piratem?Grace trafia na pokład bardziej tajemniczego statku. Trzymaną w zamknięciu zapewnia się, że nie spotka jej żadna krzywda, dopóki będzie słuchać poleceń niezwykłego kapitana... Czy bliźnięta przetrwają na morzu? Czy zdołają w końcu odnaleźć siebie nawzajem? Przyłącz się do rejsu po nieznanych morzach. Wyprawa wampiratów właśnie się rozpoczyna...Wampiraci. Demony Oceanu to pierwsza powieść z przygodowej serii autorstwa Justina Sompera - młodego, brytyjskiego pisarza.

Przewiń na górę