Ostatnie kuszenie

W Europie grasuje zabójca, który wybrał sobie za cel psychologów. Dr Tony Hill, dla którego umysły morderców nie mają tajemnic, nie chce się angażować w śledztwo. Ale następna ofiara okazuje się osobą bliską jego sercu… Tymczasem jego była partnerka, nadkomisarz Carol Jordan, otrzymuje tajną misję w Berlinie. Bierze udział w niebezpiecznej operacji zatrzymania groźnego gangstera, zajmującego się przemytem nielegalnych imigrantów. Gdy sytuacja staje się niebezpieczna, Carol może prosić o pomoc tylko Tony’ego. Zmuszeni do stawienia czoła okrucieństwu, którego korzenie tkwią w hitlerowskich zbrodniach, Tony i Carol wkraczają w świat przemocy i korupcji.

Już od pierwszych stron każdej z książek McDermid wiemy, że trzymamy w rękach arcydzieło w swoim gatunku. Bo powieści autorki, to kryminały…z krwi i kości.
Jeffrey Deaver

Cały cykl o Tonym Hillu to majstersztyk! Błyskotliwe i inteligentne powieści, w pełni odpowiadające oczekiwaniom miłośników gatunku. Niech ktoś lepiej zacznie przetapiać kolejny metal szlachetny na nagrodę do pokaźnej kolekcji autorki…
Ian Rankin

—–

Tytuł: Ostatnie kuszenie

Autor: Val McDermid

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Format: 528 s.

Data wydania: 19 stycznia 2012

Ostatnie kuszenie

Data wydania: 2012-01-19

Przewiń na górę