Tonąca dziewczyna

Już piętnastego stycznia w Uczcie wyobraźni wydawnictwa MAG będzie można przeczytać Tonącą dziewczynę Caitlín R. Kiernan. Horror w tłumaczeniu Pauliny Braiter kupić będzie można w cenie 39,00zł a liczyć będzie sobie 336 stron w twardej oprawie i charakterystycznej dla serii stylistyce.

Zachęcamy również do lektury udostępnionego przez wydawcę fragmentu, który publikujemy w formie pliku PDF.

India Morgan Phelps – dla przyjaciół Imp – to schizofreniczka. Nie ufa już własnemu umysłowi, albowiem święcie wierzy, że wspomnienia w jakiś sposób ją zdradziły, zmuszając do zakwestionowania własnej tożsamości.

Zmagając się ze swą percepcją rzeczywistości, Imp musi odkryć prawdę na temat spotkania z bezlitosną syreną albo bezradnym wilkiem, który przybył do niej pod postacią dzikiej dziewczyny – albo może z żadną z tych istot, lecz czymś znacznie, znacznie dziwniejszym…

 

„Spektakularne osiągnięcie literackie… arcydzieło”. – Peter Straub

„Jedna z najważniejszych autorek mrocznej prozy”. – The New York Times

„Ostra jak brzytwa, przepiękna i wykonana z idealną precyzją układanki, 'Tonąca dziewczyna’ zapiera mi dech w piersi”. – Holly Black, autorka bestsellerowej „Red Glove”

„To arcydzieło. Zasługuje, by przeczytali je nie tylko miłośnicy gatunku – i by czytali je, i czytali”. – Elizabeth Bear, autorka ksiązki „Grail”

Tonąca dziewczyna
Przewiń na górę