Nowa twarz Kłamcy

Wydawnictwo SQN opublikowało okładkę komiksowej wersji przygód Kłamcy Jakuba Ćwieka, czyli „Kłamca: Viva l’arte”. Jej autorem jest Dawid Pochopień. „Kłamca Viva l’arte” będzie miał premierę podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (5 – 7 października 2012 roku), gdzie z twórcami będzie można się spotkać w sobotę o godz. 13:00 w sali 6. Organizatorzy zapewniają, że będą mieli wydrukowane plansze z komiksu, na których będzie można zebrać autografy twórców.

Informujemy również, że komiks zostanie objęty patronatem Carpe Noctem.

„Kłamca: Viva l’arte” to nowa historia osadzona w literackim uniwersum stworzonym i opisanym  w serii książek Jakuba Ćwieka.

Niebiańskie plany ustanowienia bezdomnego mężczyzny prorokiem nowej ery komplikują się, kiedy ten zostaje uprowadzony, a jego anioł stróż ginie. Kto stoi za porwaniem? Odpowiedź na to pytanie musi znaleźć tytułowy bohater, nordycki bóg Loki. Próby rozwikłania zagadki zaprowadzą go do nowojorskich kanałów – siedziby tajemniczej i przerażającej sekty, oraz do pewnego artysty, który posiadł umiejętność malowania najprawdziwszej prawdy… a za nią płaci się najwyższą cenę.

Składający się z dwóch zbiorów opowiadań (Kłamca, Kłamca 2: Bóg Marnotrawny) i dwóch powieści (Kłamca 3: Ochłap Sztandaru, Kłamca 4: Kill’em all) cykl Jakuba Ćwieka koncentruje się na przygodach znanego z mitologii skandynawskiej boga kłamstwa i ognia, Lokiego. Po tym jak niebiańskie zastępy zniszczyły Walhallę, tytułowy Kłamca zaoferował  swoje usługi Aniołom w zamian za walutę niezwykłej wartości – pióra pochodzące z ich skrzydeł. Od tej pory tropi inne, podobne sobie bóstwa, rozprawia się z demonami i niegodziwcami, częstokroć stosując metody, jakie nie przystoją sługom Wszechmogącego.

 

O Autorach:

Jakub Ćwiek – jeden z najpopularniejszych polskich twórców literatury fantastycznej. Z zawodu pisarz, publicysta, copywriter i scenarzysta, hobbystycznie aktor i reżyser teatralny. Znawca i miłośnik popkultury. Czterokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowego lauru fantastycznego w Polsce – nagrody imienia Janusza A. Zajdla. W 2010 roku osobiście poznał Bruce’a Willisa.

Dawid Pochopień – artysta-plastyk, ukończył Edukację Artystyczną na wydziale UAM w Poznaniu na kierunku malarstwo i rysunek. Obronił dyplom magisterski z dziedziny ilustracji książkowej i komiksu. Na co dzień zajmuje się malarstwem, rzeźbą, ilustracją książkową i komiksem.

Grzegorz „Gino” Nita – częstochowski rysownik, komiksiarz, twórca filmów i animacji. Absolwent Edukacji Artystycznej na AJD w Częstochowie. Współzałożyciel zina komiksowego „CzkaFka” oraz Wytwórni Filmowej Chacifde. Autor komiksów z serii „Banzaj. Słowiański western kung fu.” Zajmuje się grafiką reklamową, projektowaniem oraz ilustracją.

 

Nowa twarz Kłamcy
Przewiń na górę