Lackberg w listopadzie

Wydawnictwo Czarna Owca zapowiedziało na listopad kolejną powieść szwedzkiej pisarki Camilli Lackberg – „Latarnika”. Prawdopodobna premiera książki to 25-ty listopada. Jednocześnie informujemy, że „Księżniczka z lodu” taj samej autorki na początku września zostanie wydania w formie audiobooka.

Inspektor policji Patrik Hedström wraca do pracy po długim zwolnieniu.

Próbował porządnie odpocząć, opiekując się zarazem żoną Ericą i przedwcześnie urodzonymi bliźniakami. Ledwie przekroczył próg komisariatu, a już dostał nowe dochodzenie. W jednym z mieszkań znaleziono martwego mężczyznę postrzelonego w tył głowy. Ofiarą jest Mats Sverin, dyrektor finansowy rady gminy, człek wielce przyjazny i powszechnie lubiany. Nikt nie powiedział o nim złego słowa. Wspólnie z kolegami Patrik zaczyna odtwarzać całe życie Matsa, w którym kryje się więcej tajemnic niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Dlaczego w takim pośpiechu wyjechał z Gothenburga, by wrócić do rodzinnej miejscowości Fjällbacka? Jaką rolę odegrał w projekcie związanym z przebudową dawnych łaźni w spa? I czy to czysty zbieg okoliczności, że powróciła także Annie, szkolna miłość Matsa? Nie

utrzymywali ze sobą kontaktu przez kilka lat, za to teraz ona mieszka na wyspie Gråskär w pobliżu Fjällbacka – tam gdzie od pokoleń mieszka jej rodzina.

Nawet Gråskär ma swoje sekrety i od zawsze otaczały ją ponure plotki. Mówi się, że wyspę prześladują zmarli, którzy mają coś do powiedzenia żywym…

W najnowszej powieści Latarnik Camilla Lackberg ponownie udowodniła, że jest jedną z najbardziej poczytnych szwedzkich autorek. Krytycy rozpływali się w zachwytach nad oczekiwaną z niecierpliwością siódmą częścią z serii o Fjallbacka. Latarnik znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów i trzymał się w pierwszej piątce przez ponad cztery miesiące od premiery.

Lackberg w listopadzie
Przewiń na górę