Konferencja o reedycji komiksu „Batman: Zabójczy Żart”

Wszystkich fanów komiksów o Batmanie zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 6 marca o godz. 15:00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie,  w auli A na XII piętrze. Oto informacja organizatorów:

Starcie niepowstrzymanej siły z nieporuszalnym obiektem – premiera reedycji komiksu „Batman: Zabójczy Żart”

„Witaj. Chciałem porozmawiać. Dużo ostatnio myślałem. O tobie i o mnie. O tym, co się w końcu z nami stanie. Może ty zabijesz mnie. Może ja zabiję ciebie. Prędzej czy później.”
 
 Koło Komiksu Collegium Civitas wraz   z wydawnictwem Egmont, Magazynem Miłośników Komiksu KZ oraz serwisem BatCave zapraszają na konferencję dotyczącą historii   obrazkowej „Batman: Zabójczy Żart”, komiksowego klasyka opublikowanego w ramach ekskluzywnej serii „Mistrzowie Komiksu”!
 
W trakcie multimedialnego spotkania ze studentami i fanami komiksu zostanie przedstawiona geneza jednej z najlepszych opowieści o Mrocznym Rycerzu z Gotham w historii, będącą znaczącą inspiracją dla filmowego hitu „Mroczny Rycerz” w reżyserii Christophera Nolana.
 
Ponadto szczególny nacisk zostanie położony na warstwę graficzną i fabularną albumu, dzięki czemu ujrzymy wpływ „Zabójczego Żartu” nie tylko na  franczyzę związaną z Batmanem, ale również i na popkulturę amerykańską. Dla uczestników przewidziane są niespodzianki od organizatorów konferencji.
 
Wydarzenie poprowadzi Michał Siromski, znany w Polsce batmanolog, uczestnik sympozjów komiksologicznych odbywających się w trakcie Międzynarodowych Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi oraz redaktor magazynu KZ.
 
Wszystkich zainteresowanych, studentów oraz komiksowych wielbicieli zapraszamy do Collegium Civitas 6 marca o godzinie 15:00, Pałac Kultury i Nauki na XII piętrze aula A!
 
Przekonajcie się sami, czy rzeczywiście jeden dzień wystarczy, aby popaść w bezkresne szaleństwo!
 
„Obłęd jest jak wyjście ewakuacyjne. Po prostu wychodzi i zamykasz za  sobą te wszystkie koszmary które się zdarzyły. Możesz je trzymać pod  kluczem… na zawsze.”

 

Konferencja o reedycji komiksu „Batman: Zabójczy Żart”
Przewiń na górę