Indianie w kryminale historycznym

Swoją premierę ma dzisiaj kryminał historyczny „Oko kruka” Eliota Pattisona. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis, a jej cena okładkowa to 32,90 zł.

Niewielu pisarzy potrafi połączyć historię z zagadką kryminalną równie dobrze jak Eliot Pattison, który dowodzi tego najlepiej w swoim sequelu do powieści „Grzechoczący kośćmi”.

W „Oku kruka” po raz kolejny spotykamy detektywa Duncana McCalluma, który razem z przyjacielem Indianinem Conawago musi zmierzyć się ze sprawą zagrażającą traktatowi pokojowemu między Irokezami i Brytyjczykami. Pro­blemy zaczynają się, gdy obaj znajdują przybite do drzewa ciało Winstona Burke’a, prominentnego dowódcy straży oby­watelskiej. McCallum w szaleńczym tempie próbuje dotrzeć do prawdy, bo mściwi poplecznicy Burke’a chcą koniecz­nie dokonać aktu sprawiedliwości na Indianinie.

Przyjemność czytania książek Eliota Pattisona – a „Oko kruka” jest kolejnym tego dowodem – jest potrójna: to zawsze porywająca przygoda osadzona w niebezpiecznej scenerii, bohater uparcie szukający prawdy i złowrogie tajemnice dawnych kultur.

Indianie w kryminale historycznym
Przewiń na górę