Happy End

Zamarzną serca, staną stare zegary. Wyczerpią się baterie, zmatowieją lustra. Wzrosną  czarne katedry i umrą komputery.

Świat się rozpada, a na ulicach pleni się zło. Ziemia została dotknięta plagą zagadkowych zakłóceń  rzeczywistości. Nikt nie zna ich przyczyny. Nikt nie wie czym się zakończą. I wszyscy dążą do prawdy.

Poznaj ją razem z uzależnionym od leków dziennikarzem i ogarniętą obsesją na punkcie „prawdy ”  jego koleżanką po fachu.

Mówi się, że prawda wyzwala. Ale czy na pewno?

***

Powieść Podlewskiego to książka o końcu, choć trudno ją nazwać stricte katastroficzną. W tej  ciekawej mieszance fantastyki i horroru znajdziemy przede wszystkim opowieść o ludziach: depresyjnym redaktorze usiłującym uratować zamkniętego przez rząd ojca, dziennikarce z przerośniętą ambicją i nadużywającej alkoholu anorektyczce. To także książka o tajemnicy. Warto ją poznać, by zdecydować samemu czym właściwie jest „Happy End”.

Marcin Podlewski — dziennikarz, pisarz, zwycięzca konkursu na XXX-lecie „Nowej Fantastyki”,  laureat konkursu literackiego wydawnictwa Agharta. Swoją przygodę z literaturą piękną  zaczął od opublikowania opowiadań na łamach magazynu „LAMPA”. Publikował krótkie  formy w „Nowej Fantastyce” oraz w bestsellerowej (ponad 15 tysięcy pobranych egzemplarzy) antologii horroru „Halloween 31.10 Wioska Przeklętych”, której trzecia już edycja ukaże się na Halloween 2013. Jego najnowsze opowiadanie można też przeczytać w pierwszej polskiej antologii poświęconej zombie — „Zombiefilii”. Wydał też zbiór opowiadań „Szklana Góra”, który został pobrany w wersji elektronicznej ponad 2000 razy i zyskał bardzo pochlebne recenzje.

Obecnie pracuje nad powieścią s-f.

Tytuł: Happy End

Autor: Marcin Podlewski

Wydawnictwo: Studio Truso

Format: s. 352

Cena: 34,99 PLN

 

Happy End

Data wydania: 2013-07-29

Przewiń na górę