Polcon 2012

Polcon to ogólnopolski festiwal fantastyki organizowany od 1985 roku. Jego bogaty program obejmujący szeroko pojętą fantastykę w filmach, literaturze, komiksach oraz grach, przyciąga fanów z całej Polski, niezależnie od wieku. Polcon jest w założeniu największym i najważniejszym festiwalem fanów fantastyki w Polsce, wyróżniającym się ogromnym prestiżem i popularnością. Jest imprezą wędrowną, co roku odbywającą się w innym mieście organizowaną przez lokalne stowarzyszenie miłośników fantastyki. Na Polconie wręczana jest również prestiżowa literacka Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie we Wrocławiu w dniach 23 – 26 sierpnia na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego. Jako centrum imprezy zostanie wykorzystana siedziba Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pl. Grunwaldzkim 24 A. Organizatorem jest Dolnośląski Klub Fantastyki „Vratislavia Fantastica”.

Polcon 2012 swoją obecnością uświetni m.in. mistrz splatterpunku Edward Lee oraz Peter V. Brett, Miroslav Zamboch, Erich von Daniken, Andrzej Sapkowski, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Jacek Inglot, Anna Kańtoch, Ewa Białołęcka, Anna Brzezińska, Rafał Kosik, Maciej Parowski, Robert M. Wegner, Bogusław Polch i wielu innych znakomitych gości.

Redakcja Carpe Noctem ma szczęście objąć patronatem to wydarzenie, będzie również brać czynny udział w tworzeniu programu bloku horrorowego.

Polcon 2012
Przewiń na górę