Zbliża się Demon ruchu

Na przełomie sierpnia i września do sprzedaży trafi zbiór opowiadań legendy polskiego horroru – „Demon ruchu i inne opowiadania” Stefana Grabińskiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.  Będzie to reedycja zbioru z 1919 roku, w którego skład wchodziły m.in. tytułowy „Demon ruchu”, „Wieczny pasażer” oraz „Ślepy tor”. Książka zostanie objęta patronatem Carpe Noctem.

Demoniczna lokomotywa mija stację… w oknach wagonów brakuje szyb, a z pustki przedziałów zieje piekielna groza… Wraz z gwizdem rozchodzi się jęk potępionych dusz widmowych pasażerów… Wędrowny demon kolei przetacza się po chłodnej stali torów, pałając żądzą prędkości. Zbliża się herold śmierci…

 „Demon ruchu” to zbiór najlepszych opowiadań Stefana Grabińskiego, mistrza grozy, nazywany polskim Edgarem Allanem Poe i H.P. Lovecraftem. Historie wypełnione są tym, co dla Grabińskiego najbardziej charakterystyczne – potrzebą eksploracji tajemnych sił w gwałtownie zmieniającym się świecie początków XX wieku. Od widmowych pociągów, przez demony zamieszkujące kominy, po żywiołaki wzniecające pożary – horror Stefana Grabińskiego smakuje jak nigdy przedtem. I straszy, jak niewielu dzisiaj.

 Wszyscy na pokład! Demon ruchu odjeżdża. Podróż będzie niesamowita!

Zbliża się Demon ruchu
Przewiń na górę