Zapowiedzi z Biblioteki grozy

Niewiele ponad dwa tygodnie temu premierę miały Opowieści upiorne Elisabeth Nesbit, a już możemy uraczyć czytelników kolejnymi zapowiedziami z Biblioteki Grozy wydawnictwa C&T.

W lipcu na rynku powinien znaleźć się zbiór siedmiu dłuższych opowiadań A.C. Doyle’a o tytule Dziwne zjawiska. Twórca legendarnej postaci detektywa Sherlocka Holemesa mało znany jest zet swoich innych dzieł, niż opowiadania detektywistyczne, ale warto pamiętać, że był wielkim amatorem zjawisk paranormalnych i niejednokrotnie bywał na seansach spirytystycznych, a także napisał obszerne, dwutomowe dzieło The History of Spiritualism.

W dalszej kolejności ukaże się zbiór 24 opowiadań Ambrose Bierce, w którym zawarte będą teksty, których nie publikowano w zbiorach autorskich pisarza. Ze względu na niewielką objętość części opowiadań, zbiór będzie liczył ledwie 160 stron – stanowić ma jednak uzupełnienie dotychczasowych wydań, dzięki czemu polski czytelnik będzie miało możliwość przeczytania kompletu krótkich form beletrystycznych wybitnego amerykańskiego twórcy.

Podobnie w zbliżającym się zbiorze 13 opowiadań E. F. Bensona, który zawierać będzie wyłącznie przekłady niepublikowanych do tej pory w Polsce tekstów (takich jak legendarny Pokój na wieży, Jak z długiej galerii zniknął strach czy Spowiedź Charlesa Linkworta). Zbiór prawdopodobnie otrzyma tytuł Widzialne i nie­wi­dzial­ne (za autorskim zbiorem Visible and Invisible).

U tłumacza jest też drugi zbiór opowiadań Josepha Sheridana Le Fanu. W jego skład wejdą opowiadania:

  • The Ghost and the Bone-setter
  • The Drunkard’s Dream
  • Passage in the Secret History of an Irish Countess
  • Strange Event in the Life of Schalken the Painter
  • Jim Sulivan’s Adventures in the Great Snow
  • A Chapter in the History of a Tyrone Family
  • The Quare Gander

Zachęcamy do dzielenia się opiniami tutaj oraz w wątku na forum Gotham Cafe, gdzie od dawna rozmawia się o kolejnych tomach serii.

Zapowiedzi z Biblioteki grozy
Przewiń na górę