Zapowiedzi z Biblioteki grozy

Z pewnością jesteście ciekawi kolejnej porcji informacji z Biblioteki grozy wydawnictwa C&T, które mamy przyjemność po raz kolejny wam zaprezentować.

Z grudnia na przełom stycznia i lutego przesunięta została premiera drugiego w serii zbioru E. F. Bensona, tym razem zawierającego tytułową, klasyczną opowieść wampiryczną, „Pokój na wieży”, który możecie znać z antologii takich jak „O duchach opowieści prawdziwe” i kultowego już wampirycznej antologii „Pokój na wieży”, która od lat jest biały krukiem. Poprzedni zbiór tego autora, „Widzialne i niewidzialne” mieliście okazję przeczytać w 2015 roku. Za okładkę tym razem odpowiada znana wam Ewelina Barcicka.

W kolejce, ale jeszcze bez ustalonej kolejności znajdują się następujące tomy:

  • Henry James „O duchach”. Zbiór będzie zawierał sześć opowieści tego wybitnego pisarza, którego miłośnicy grozy kojarzyć przede wszystkim z doskonałej powieści o duchach, „Dokręcania śruby/W kleszczach lęku” oraz kilku opowiadań publikowanych przed laty w antologiach.
  • May Sinclair, „Niesamowitości”
  • Arthur Conan Doyle, „Igranie z duchami”. Zbiór będzie zawierał opowiadania grozy twórcy postaci Sherlocka Holmesa, które nie zmieściły się w „Dziwnych zjawiskach” z 2015 roku.
  • Opowieści niesamowite Charlesa Dickensa. Zbiór nie będzie bardzo obszerny, ale zawierać będzie komplet krótkich form grozy autora „Klubu Pickwicka” i „Opowieści wigilijnej”
  • Gertrude Atherton „The Bell in the Fog”. Wydawca otrzymał już tekst od tłumaczki, podobnie w przypadku kolejnego:
  • W. W. Jacobs, „Małpia łapka i inne widma”. Tutaj nie trzeba chyba wiele dodawać, tytułowe opowiadanie ze zbioru regularnie pojawia się na listach najważniejszych i najbardziej wpływowych tekstów grozy w historii. Jeśli uwielbiacie „Cmętarz zwieżąt” Stephena Kinga, to jest to dla was pozycja obowiązkowa!
  • Zbiór bądź zbiory opowiadań Rudyard Kipling, w zależności od popularności, jaką będzie się on cieszył
  • Być może także do serii trafi również któraś z dłuższych form Stefana Grabińskiego. Część z czytelników będzie pewnie kręcić na taki tom nosami, ale statystyka sprzedaży pokazuje, że autor ten w serii cieszy się popularnością klientów.

Informacje, które mniej was ucieszą: fatalne są wyniki sprzedaży tomików Machena, Onionsa i Hodgsona, w związku z czym do serii ich dzieła już raczej nie wrócą. Choć oczywiście decydujące zawsze są wyniki sprzedaży. Wszystko więc w waszych rękach!

Zapowiedzi z Biblioteki grozy
Przewiń na górę