„Wieszczba krwawej głowy” i inne publikacje Armoryki

Wydawnictwo Armoryka ma na rynku grozy pozycję dość ciekawą. Raczej nie usłyszycie o nim, szukając informacji o książkowych hitach i premierach roku, ale co bardziej dociekliwi czytelnicy już lata temu mogli uzupełniać swoją wiedzę o klasyce tak polskiej jak i zagranicznej grozy z kartek niedługich antologii i zbiorów wydawnictwa państwa Sarwa. Ale warto przypomnieć, że wiele lat temu debiutował u nich również Łukasz Radecki swoją „Drogą bez powrotu”, a Andrzej Sarwa publikował także własne utwory bogato czerpiące z tradycji gatunku. Dzisiaj chcieliśmy poinformować Was o premierze jego najnowszej publikacji.

„Wieszczba krwawej głowy” autorstwa Andrzeja J. Sarwy jest to powieść z gatunku thrillera historyczno-ezoterycznego.

Jej kanwę stanowią wydarzenia historyczne, splatające ze sobą losy Polski i Francji i – ukazaną w kontekście historycznym – metafizyczną walkę dobra ze złem, albo raczej próby zawładnięcia Światem przez Zło w wymiarach: geograficznym, politycznym i osobistym. Służą temu ukazane w powieści losy postaci historycznych i fikcyjnych bohaterów. Zatem problematyka powieści, pomimo głębokiego osadzenia w realiach historycznych, pozostaje uniwersalna. Czas powieściowej akcji, rozciągniętej na dwa wieki, rozgrywającej się od odkrycia Jukatanu do śmierci Ludwika XIV, służy podkreśleniu, iż stałym i niezależnym od czasu elementem zmiennego świata jest niezmienna walka dobra ze złem, a kuszenie człowieka przez Szatana – niezależnie od czasów, w którym człowiek żyje, zawsze ma wymiar indywidualny, a schemat według jakiego ono się odbywa, bazujący na ludzkich słabościach, tęsknotach i pragnieniach, wykorzystujący mroczne strony ludzkiej osobowości, jest od zarania dziejów niezmienny. W efekcie powstaje wielowątkowy, intrygujący utwór z mroczną akcją, osadzoną w realiach historycznych, opisywanych przez autora z dbałością o detale i faktograficzną precyzją. Z uwagi na potrzebną do zrozumienia problematyki powieści wiedzę o świecie, podbudowaną bagażem życiowych doświadczeń,  dość odważne obyczajowo opisy dworskiego życia XVI wiecznej Francji i naturalistyczne opisy rytuałów okultystycznych, jej adresatami winni być raczej czytelnicy dorośli.

Książka dostępna jest wersji papierowej oraz w formie ebooka, który ukazał się kilka miesięcy wcześniej.

Jest to pierwsza część z planowanego przez autora trzytomowego cyklu. W przygotowaniu są dwie kolejne części – „Cmentarz św. Medarda” oraz „Diabelskie szyfry”, które będą w jakimś sensie dalszym ciągiem „Wieszczby krwawej głowy”, a całość cyklu ma stanowić, niejako, dzieje rozprzestrzenia się i umacnianie Zła w dziejach świata.

Ponadto czujemy się w obowiązku nadrobić informacyjną zaległość z ubiegłego roku, publikację kilkutomowego wyboru utworów Stefana Grabińskiego, który trafił na rynek zeszłej jesieni.

Stefan Grabiński – Opowieści niesamowite. Dzieła wszystkie.

Jest to siedmiotomowa publikacja, zawierające wszystkie dzieła prozatorskie tego znakomitego pisarza, tworzącego przed drugą wojną światową. Na to pierwsze, kompletne wydanie dzieł pisanych prozą Grabińskiego składają się zbiory opowieści niesamowitych i powieści: Demon ruchu, Księga ognia, Namiętność, Sad umarłych, Szalony pątnik, W pomrokach wiary oraz zawarta w odrębnym tomie powieść fantastyczna pt.: Wyspa Itongo. Twórczość tego pisarza, zwanego polskim Edgarem Allanem Poe, cechuje mistrzostwo pióra, subtelne wprowadzanie w nastrój i zaskakujące zakończenia opowiadań. Z pewnością jest to wysmakowana literatura dla koneserów tego gatunku, warta poznania przez wszystkich miłośników lektur z dreszczykiem. Książki dostępne są w wersji papierowej oraz jako ebooki.

Tomy:

  • Demon ruchu
  • Księga ognia
  • Namiętność
  • Sad umarłych
  • Szalony pątnik
  • W pomrokach wiary
  • Wyspa Itongo

Publikacje wydawnictwa Armoryka znajdziecie w popularnych sklepach z ebookami i w ich księgarni internetowej. Warto przejrzeć ich katalog, znajdziecie tam mnóstwo tytułów z dziedziny historii, ezoteryki, religii, spirytyzmu, ale też „Damę w złotym brokacie” Lerouxa, „Dzieci szatana” Przybyszewskiego, powieści Mostowskiej, Gnatowskiego, Dziekońskiego czy Hoffmanna.

„Wieszczba krwawej głowy” i inne publikacje Armoryki
Przewiń na górę