Wieści z uniwersum Metro 2033

Już 9 listopada do księgarni trafi spin-off książki „Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky’ego. Powieść będzie nosiła tytuł „Piter„, a jej autorem jest Szymun Wroczek.

Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky’ego oraz tych, którzy jeszcze go nie poznali, a są zainteresowanych „życiem po końcu świata” zapraszamy na stronę projektu Uniwersum Metro 2033, gdzie wczoraj, 3 października, ukazał się pierwszy fragment „Pitera” zarówno w wersji tekstowej, jak i audio – czyta Krzysztof Gosztyła.

Fragmentowi towarzyszy pytanie konkursowe, a nagrodą jest niezbędną w tunelach metra latarką LED zasilaną prądnicą. Przez kolejne osiem tygodni, co tydzień, na stronie www.metro2033.pl będą publikowane nowe fragmenty „Pitera” oraz nowe konkursy – w każdym do rozlosowania pięć latarek Metro 2033.

Piter – jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg – to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego.

Atomową apokalipsę – podobnie jak nieliczni moskwianie – przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią – ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow – przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa – rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim – luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska – na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.


Autor: Szymun Wroczek

Tytuł: „Piter”

Wydawca: Insignis

Data wyda­nia: 9 listopada 2011

Wieści z uniwersum Metro 2033
Przewiń na górę