Wieści z Biblioteki grozy

Mamy przyjemność zaprezentować Wam najnowsze zapowiedzi z Biblioteki grozy wydawnictwa C&T.  Najpóźniej trzeciego września do księgarń trafią Dziwne zjawiska Arthura Conana Doyle’a, autora legendarnej postaci Sherlocka Holemsa. Zbiór zawierać będzie siedem opowieści niesamowitych w przekładzie Ewy Rudolf, zilustrowanych przez Ninę Marszałek, zaś całość kosztować będzie 22zł. Warto przypomnieć, że Doyle był wielkim i często bezkrytycznym miłośnikiem spirytyzmu, na temat którego napisał nawet obszerne, dwu­to­mowe dzieło The History of Spi­ri­tu­alism.

Arthur Conan Doyle (1859-1930) to twórca postaci Sherlocka Holmesa, choć ma w swoim dorobku literackim także kilkanaście opowiadań i dłuższych nowel spod znaku grozy.
Niniejsza edycja zawiera siedem z nich. Sześć pierwszych znalazło się w zbiorze „Kapitan Gwiazdy Polarnej” wydanym w roku 1890 nakładem londyńskiego Longmansa. A tytułowy utwór okazał się tak wyśmienity jako opowieść grozy, że jest często zamieszczany w antologiach najlepszych przykładów tego gatunku.
Legendarna, dłuższa nowela grozy „Pasożyt” – zamykająca nasz wybór tekstów Conan Doyle’a – jedynie potwierdza, że autor „Psa Baskerville’ów” nie tylko w literaturze kryminalnej ujawnił swój talent…

doyle-dziwne_zjawiska

W dalszej kolejności spodziewać można się nowego tomiku opowiadań H.P. Lovecrafta o tytule Horror w muzeum (premiera w okolicach października), Widzialnego i nie­widzialnego Bensona (grudzień) a w 2016 roku zbiorów Onionsa, Bierce’a, Francis Marion Crawford, drugiego tomu opowiadań Le Fanu i Rudyarda Kiplinga.

Porównując zestawienie z poprzednimi da się zauważyć, że kolejność premier zmienia się bardzo dynamicznie, z pewnością jednak finalnie fani otrzymają wszystkie tomy, na które już z dawna czekają.

Wieści z Biblioteki grozy
Przewiń na górę