Wampir Reymonta wznowiony

Po ponad stu latach od jej napisania, powieść „Wampir” Władysława Reymonta właśnie ponownie trafiła na księgarskie półki w nowym wydaniu. Za wznowienie odpowiedzialne jest wydawnictwo Zysk i Ska. Książkę w twardej oprawie kupić można za 34,90 zł.

Mroczna i zmysłowa podróż w głąb edwardiańskiego Londynu… 

Początek XX wieku. Zenon to emigrant z  Polski,   który   odnosi   literackie  sukcesy i jest zaręczony z piękną Betsy.  Za  namową  przyjaciela  postanawia pójść na seans spirytystyczny. Poznaje tam Daisy,  która  niedawno  przybyła z Indii w towarzystwie Hindusa Mahatmy Guru oraz czarnej pantery Bagh. Mimo iż Zenon i Daisy pochodzą z różnych światów, to jest jednak w rudowłosej piękności coś, co nie pozwala Polakowi o niej zapomnieć. Niczym ćma do ognia, pisarz ciągnie do niej, niepomny przestróg ze strony znajomych o zgubnym wpływie tajemniczej kobiety na jego życie. Nie dostrzega, iż za rogiem czai się pradawna siła, o której nawet członkowie Towarzystwa Teozoficznego mogliby jedynie śnić. Brnie prosto w objęcia czystego zła…

„Wampir” to nietypowa w dorobku Władysława St. Reymonta pozycja – napisana w 1911 roku, oparta jest na jego wrażeniach z pobytu w Londynie.  Niepokojąca,  pełna  zjawisk   paranormalnych,  oddaje  ducha tej pełnej spirytyzmu epoki, świadcząc o głębokim zainteresowaniu pisarza okultyzmem. Jest również piękną powieścią o bezgranicznym zauroczeniu oraz niespełnionej miłości – także do ojczyzny.

Wampir Reymonta wznowiony
Przewiń na górę