Walking Dead prozą

Już niedługo, bo szóstego marca do sprzedaży trafi druga powieść z uniwersum „Żywych trupów” Roberta Kirkmana i Jaya Bonansingi, czyli „Droga do Woodbury”. Za premierę odpowiedzialne jest Wydawnictwo SQN. Przy okazji przypominamy Wam też naszą recenzję pierwszego tomu, czyli „Narodzin Gubernatora„.

Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury.

Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom.

Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka… Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.

Walking Dead prozą
Przewiń na górę