W poszukiwaniu nieznanego Kadath

W serii Biblioteki Grozy wydawnictwo C&T kontynuuje wznawianie rzadziej znanych dzieł H.P. Lovecrafta. Tym razem czytelnicy na 136 stronach nowego tomu czytelnicy będą mogli zapoznać się z W poszukiwaniu nieznanego Kadath w nowym przekładzie Violetty Dobosz. Rzecz dostępna w sprzedaży będzie od 3 września w cenie 20zł.

Po latach oczekiwań, w nowym przekładzie Violetty Dobosz, legendarna opowieść z dorobku najsłynniejszego pisarza grozy.

Jak pisał sam autor o ukończonej 22 stycznia 1927 roku opowieści: to awanturnicza kronika niewiarygodnych przygód w krainie snu. A z kolei S.T. Joshi w słynnej książce H.P. Lovecraft. Biografia dodaje, że: W poszukiwaniu nieznanego Kadath pełne jest cudów, zachwycających elementów fantasy, a nawet horroru, które czynią z niego frapujące dzieło (w tłum. Mateusza Kopacza).

W poszukiwaniu Kadath wyrusza do krainy snu Carter, znany już z opowiadań Zeznania Randolpha Cartera (1919) i Nienazwane (1923). Wybiera się tam po opuszczeniu rodzinnego Bostonu. A to, co spotka go po drodze i jakie wnioski wyciągnie z tej wędrówki w nieznane, daje popis niesamowitej wyobraźni Lovecrafta i urzeka do dziś kolejne pokolenia czytelników.


lovecraft-w_poszukiwaniu_nieznanego_kadaht-cala_okladka

W poszukiwaniu nieznanego Kadath
Przewiń na górę