Trupy nadejdą jesienią

Na drugą połowę października, niedługo po telewizyjnej premierze drugiego sezonu bardzo dobrze przyjętego serialu The Walking Dead, wydawnictwo Sine Qua Non zapowiada polską premierę książki The Walking Dead: Narodziny Gubernatora. Premiera będzie miała miejsce praktycznie równocześnie z zagraniczną, która zapowiedziana jest już na 11 października. Seria The Walking Dead jest ewenementem ostatnich lat – historia pierwszy raz pojawiła się na łamach komiksu, gdzie spotkała się z bardzo dobrym przejęciem krytyków i fanów rysunkowego horroru, by wkrótce zostać przeniesiona na mały ekran dzięki Frankowi Darabontowi. Powieść The Walking Dead: Narodziny Gubernatora napisana została przez Roberta Kirkmana, ojca Żywych trupów, oraz  Jay’a Bonansinga i stanowi rozwinięcie uniwersum stworzonego w komiksach (a później w serialu), dzięki czemu czytelnik pozna niedopowiedziane losy bohaterów. Polska okładka ani szczegóły dotyczące wydania nie są jeszcze znane. Książka ukaże się w tłumaczeniu Bartka Czartoryskiego i zostanie objęta patronatem serwisu Carpe Noctem – będziemy śledzić prace nad tą publikacją.

Nie ma większego złoczyńcy niż Gubernator. Despota rządzący Woodbury ma swoje własne, chore poczucie sprawiedliwości: zdarza mu się zmuszać więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowej publiki albo ucinać kończyny tym, którzy wejdą mu w drogę. Kiedy tylko pojawił się w komiksie, został okrzyknięty „Złoczyńcą roku” przez magazyn Wizard, a jego historia wzbudziła najwięcej kontrowersji.

Teraz, po raz pierwszy, świat w końcu odkryje, jak Gubernator stał się człowiekiem, którym jest, jak trafił do miejsca, w którym poznali go fani serii oraz co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznego więzienia.

Robert Kirkman jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych scenarzystów komiksowych w USA. Przecierał szlak na rynku, tworząc kontrowersyjną serię „Battle Pope”, a kontynuował drogę komiksem „Invincible”, opowiadającym o młodym, zaczynającym karierę superbohaterze (prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Paramount Pictures). Prawdziwym sukcesem okazały się „Żywe trupy”, dzięki którym Kirkman na stałe wpisał się w annały światowego komiksu. Niemała w tym zasługa świetnej serialowej ekranizacji, której drugi sezon rozpoczyna się wraz z publikacją niniejszej książki.

 

Trupy nadejdą jesienią
Przewiń na górę