Thrillery z Czwartej Strony

Wydawnictwo Czwarta Strona zapowiedziało dwa thrillery, które mają się pojawić w sprzedaży na początku przyszłego roku. Pierwszy w kolejności ukaże się w styczniu i będzie to „Córka marionetek” szwedzkiej pisarki Marie Ernestam. Z kolei w lutym premierą Ene, due, śmierć M. J. Arlidge’a Czwarta Strona rozpocznie cykl thillerów z inspektor Helen Grace.

Corka-marionetekPewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa.

Trzydzieści lat później Marianna nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina Amnona Goldsteina, który bardzo szybko zyskuje zaufanie mieszkańców szwedzkiego miasteczka. Amnon ma w planach odrestaurować starą piekarnię, ale także wyjaśnić pewien sekret z przeszłości.

Przybycie do miasteczka nieznajomego otworzy całkiem nowy rozdział w życiu Mariany, która będzie zmuszona skonfrontować się z nigdy niewyjaśnioną tragedią. Obecność Goldsteina wywoła lawinę nieprzewidywalnych i tajemniczych zdarzeń, a mieszkańcy miasteczka nagle odważą się robić rzeczy, o których przedtem nawet nie śnili.


Ene_due_smiercMarzyli o tym, żeby spędzić resztę życia razem. Dwie bratnie dusze. Zostają porwani, gdy próbują złapać stopa. Są przetrzymywani bez jedzenia i wody. W ich pułapce znajduje się pistolet nabity jednym pociskiem i telefon komórkowy z smsem: „kiedy jedno z was zabije drugie, ocalały odzyska wolność”.

Ktoś porywa ofiary parami i każe im dokonać potwornego wyboru: zabij albo zgiń.

Inspektor Helen Grace wraz ze swoim zespołem polują na seryjnego zabójcę, który uratowanych traktuje jako posłanników w dostarczaniu wiadomości policji. Helen, walcząc ze demonami z przeszłości, odkrywa że to właśnie ocalone ofiary mogą stać się kluczem do rozwiązania zagadki.

Genialnie uknuta intryga i zawrotne tempo akcji sprawią, że długo nie zapomnisz o tej książce. Prawa do tego trzymającego w napięciu thrillera zostały sprzedane już do 21 krajów.

Thrillery z Czwartej Strony
Przewiń na górę