Sierpniowe wieści z Biblioteki Grozy

Tradycyjnie już zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi planami serii Biblioteka Grozy wydawnictwa C&T.

Pewnym zaskoczeniem dla fanów serii może być najświeższa i najpewniej pierwsza w kolejce książka, której wcześniej w planach wydawnictwo nie posiadało. Nie ma wędrowca Wojciecha Guni, znanego naszym czytelnikom ze znakomitego tomiku Powrót to rzecz zupełnie niekanoniczna, bo polska powieść w dodatku mająca w Bibliotece Grozy swoją absolutną premierę. Nikt nie powinien czuć się jednak rozczarowany (a znający już twórczość Guni z pewnością nie są) – ponura mikstura ghost story i weird fiction, jaka zostanie zaserwowana, w niewielu innych miejscach mogłaby pasowałaby tak dobrze. Niedowiarkom i zniecierpliwionym pozostaje czekać do jesieni.

Szczególnie że wydawca obiecał do zimy wydać z dawna zapowiadany tomik Olivera Onionsa. Tłumaczka ma w sierpniu zakończyć prace nad przekładem, więc wszystko jest na dobrej drodze do szerszego zapoznania się z twórczością autora Wabiącej ślicznotki.

Następny w kolejności jest Le Fanu i jego tom zbierający nieznane jeszcze w Polsce opowiadania grozy: rozproszone oraz ze zbioru The Purcell Papers. Tutaj data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że w 2017 roku poznamy twórczość Francisa Marion Crawforda oraz drugi zbiór Arthura Conana Doyle’a. Wydawca nie zapomniał także o Szalupach Glenn Carrig W.H. Hodgsona, autora genialnego Domu na granicy światów oraz świetnych opowiadań z tomu Tropiciel duchów. Hodgson nie cieszy się co prawda wielką popularnością w Polsce, ale można mieć nadzieje, że ten cenionych choćby przez Lovecrafta Brytyjczyk doczeka się jeszcze kolejnych publikacji.

Osoby nieśledzące zapowiedzi wydawnictwa zachęcamy do zerknięcia także na poprzednie zapowiedzi: https://carpenoctem.pl/wiadomosci/nowosci-z-biblioteki-grozy-wydawnictwa-ct/. Obserwując obecną regularność i częstotliwość wydawania Biblioteki grozy, możemy się czuć spokojni jeśli chodzi o dostępność publikacji klasyków horroru w naszym języku.

Sierpniowe wieści z Biblioteki Grozy
Przewiń na górę