Opowieści niesamowite na nowy rok

Kilka dni temu do sprzedaży trafił nowy, piąty numer Opowieści niesamowitych. Magazyn poświęcony jest szeroko pojętej fantastyce i grozie, nie stroni również od realizmu magicznego i kryminalnych zagadek. Czytelnicy i czytelniczki znajdą w numerze świąteczny prezent w postaci wigilijnych opowiadań, polecanki książkowych podarków pod choinkę, szkic o Adamie Hollanku, relację z festiwalu im. Brunona Schulza i wiele innych ciekawych tekstów. W gronie autorów są m.in. Anna Kańtoch, Tomasz Bochiński, Andrzej Pilipiuk, Kazimierz Kyrcz Jr i Dawid Kain.

Poniżej prezentujemy wstęp wydawcy:

Drodzy Czytelnicy

 

Dziękujemy za e-maile, listy, telefony; za uwagi, sugestie, propozycje; za życzliwe słowa, ale i za przygany w recenzjach opublikowanych na portalach internetowych. Pomagają nam one redagować „Opowieści Niesamowite” i planować kolejne numery.

Jak napisałam w poprzednim numerze – łamy naszego magazynu są otwarte tak dla pisarzy znanych i poczytnych, o ugruntowanej pozycji artystycznej i wydawniczej, jak i dla tych, którzy wydali pierwsze książki lub opublikowali pojedyncze opowiadania, a także dla absolutnych debiutantów, jeżeli potrafią zajmująco przedstawić swój zamysł literacki. Nawet najtęższe pióra musiały kiedyś debiutować, o czym zdają się zapominać czasem niektórzy recenzenci. Będziemy się cieszyć, jeżeli ci, którym udostępniliśmy nasze łamy, będą się rozwijać literacko.

Zamierzamy prezentować różne nurty i odmiany gatunkowe zaanonsowane na okładce

– od szeroko rozumianej fantastyki po magiczny czy „halucynacyjny realizm” (tym mianem Komitet Noblowski określił twórczość ostatniego laureata w dziedzinie literatury – Chińczyka Mo Yana).

W tym numerze sąsiadują obok siebie utwory twórców znanych i lubianych oraz dopiero zaznaczających swoją obecność na mapie literackiej. Zwracamy uwagę na debiut Michała Grabowskiego.

Ponieważ ten numer ukazuje się przed świętami, mamy dla Was prezent – dwa wigilijne

opowiadania, napisane przez autorki specjalnie do tego wydania.

Zachęcamy także do lektury szkicu o Adamie Hollanku – twórcy i pierwszym redaktorze

naczelnym zarówno „Fantastyki”, jak i magazynu „Nie z tej Ziemi” (z którego po perypetiach wydawniczych wykiełkował potem miesięcznik „Czwarty Wymiar”), a przede wszystkim pisarzu uprawiającym fantastykę naukową.

Polecamy także Waszej uwadze interesującą relację z wrocławskiego festiwalu im. Brunona Schulza, tekst o komiksie i serialu Flash Gordon, felieton Andrzeja Pilipiuka, polecanki i prezentacje książek pod choinkę, konkursy, noty…

Z najserdeczniejszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi

Rena Marciniak-Kosmowska

Zapraszamy do prenumeraty. Informacje w redakcji: tel. (22) 644 99 17

Opowieści niesamowite na nowy rok
Przewiń na górę