Opis nowej powieści Hilla

Znany jest już zarys fabuły najnowszej powieści Joe Hilla, Nos4a2. Amerykańska premiera książki zaplanowana jest na 30. kwietnia 2013 roku.

Victoria McQueen ma niezwykły dar znajdowania zagubionych rzeczy: zapodzianej bransoletk, brakującej fotografii, odpowiedzi do pytań, których nie da się zadać. Na swoim niebieskim rowerze Raleigh Tuff Burner pokonuje chybotliwy most, który w kilka krótkich chwil prowadzi ją gdziekolwiek zechce – obojętnie, czy chodzi o drugi kraniec Massachusetts czy kraju.

Vic nie mówi nikomu o swojej niezwykłej umiejętności, bo wie, że nikt by w to nie uwierzył. I chociaż ma problemy ze zrozumieniem, na czym polega jej dar, wie jedno: posiada on swoją cenę. Za każdym razem, gdy przekracza most, traci kawałek siebie.

Ale nie tylko Vic posiada ten niezwykły talent.

Charles Talent Manx ma swój sposób na dzieci. Lubi zabierać je na przejażdżkę Rolls-Royce’em Wraithem z 1938 roku, na którego tablicy rejestracyjnej widnieje napis NOS4A2. Jego stary wóz potrafi wyślizgnąć się z naszego świata i wjechać na ukryte drogi, którymi wiezie swoich pasażerów do swego rodzaju parku rozrywki, Gwiazdkolandu. Kolejne kilometry podróży wgłąb pokręconej wyobraźni Charliego sprawiają, że jego cenni goście stają się równie przerażający i niezrównoważeni, co on sam.

A potem, pewnego dnia, Vic szuka kłopotów – i znajduje Manksa.

To jednak przeszłość. A teraz jedyne dziecko, któremu udało się uciec przed niewyobrażalnym złem, jest już dorosłe i z całych sił próbuje zapomnieć.

Ale koniec jednego koszmaru to początek następnego – bo Charlie Manx nie zapomniał o niezwykłej Victorii McQueen. Znowu wyruszył w drogę, zabierając ze sobą nowego pasażera: jedynego syna Vic.

W walce na śmierć i życie dwóch silnych umysłów – jej magia przeciwko jego magii – Victoria zamierza odzyskać swoje dziecko i raz na zawsze pokonać Charliego Manksa. Chodźmy miała oddać za to życie.

Opis nowej powieści Hilla
Przewiń na górę