Nadchodzi Ciemność – piąta faza Gone: Zniknęli

Dzisiaj do sprzedaży trafił piąty tom bestsellerowej serii GONE Michaela Granta. Rekomendowana przez Stephena Kinga, porównywana do „Władcy much”, seria zdobyła sobie w Polsce grono zagorzałych wielbicieli nie tylko wśród nastoletnich czytelników. 

Perdido Beach, Kalifornia, strefa o promieniu trzydziestu kilometrów odcięta od świata zewnętrznego nieprzenikalną barierą. W jednej chwili znikają wszyscy powyżej piętnastego roku życia. Ci, którzy zostali muszą walczyć o przetrwanie. Im dalej w las, tym więcej szkła. Pojawiają się pierwsze mutacje, zwierzęta i ludzie przechodzą przemianę. Zaczyna się bezpardonowa walka o władzę, w której nie ma miejsca na miłosierdzie i litość. Młodzież dzieli się na obozy, frakcje o różnych filozoficznych i społecznych poglądach – cele są dwa: przetrwanie i władza. 

GONE to cykl z pogranicza science-fiction i horroru skierowany do czytelników powyżej trzynastego roku życia. Na serię składa się sześć tomów, które ukazują się w USA w odstępie roku. W Polsce kolejne tomy noszą tytuły: Niepokój, Głód, Kłamstwa i Plaga. Wielki finał serii, Światło, już wiosną 2013. 

A co dobrego tym razem? W ETAP-ie trwa kruche zawieszenie broni bez widoków na długotrwały pokój. Caine rządzi żelazną ręką. Diana spodziewa się dziecka, a Sam przeżywa moralne rozterki. Podzieleni na obozy, mieszkańcy muszą zmierzyć się z kolejnym zagrożeniem. Bariera staje się czarna. ETAP powoli pogrąża się w nieprzeniknionym mroku. W ciemności giną ludzie i zwierzęta. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na drugą stronę… Jakby tego było mało, w swoim leżu ze swego leża w głębi ziemi gaiaphage sięga po to, czego najbardziej pragnie. Po ludzką powłokę, w której mógłby się odrodzić.

Więcej informacji na temat książki znajdziecie tutaj.

Nadchodzi Ciemność – piąta faza Gone: Zniknęli
Przewiń na górę