Nabór tekstów do Biuletynu

Następny numer Biuletynu Carpe Noctem planujemy wydać pod koniec tego lub na początku następnego roku, a jego tematyka obejmować będzie kraje nordyckie – Danię, Norwegię, Szwecję, Finlandię, Islandię i Estonię oraz Grenlandię, Wyspy Owcze i Alandzkie (zgodnie z definicją, którą znajdziecie tutaj). Chcielibyśmy zaprosić Was do współtworzenia tego numeru. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że większość tekstów dotyczyć będzie zapewne kryminałów skandynawskich, najbardziej popularnych w naszym kraju, ale nie chcemy Was ograniczać i stąd kraje nordyckie a nie skandynawskie.

Interesuje nas literatura (horror/kryminał/thriller) oraz kultura i charakterystykę krajów nordyckich. Co rozumiemy przez kulturę i charakterystykę? Wszelkie tematy – od mitologii przez kanon literatury po specyficzny klimat – które Waszym zdaniem mają wpływ na specyfikę literatury nordyckiej i przedstawione w niej realia. Innymi słowy chcielibyśmy zaproponować naszym czytelnikom nie tylko przegląd najciekawszych książek z krajów nordyckich, ale także pomóc im w ich późniejszym odbiorze, przedstawiając ich kontekst kulturowy, społeczny, a nawet po prostu klimatyczny.

Wiemy, że miesiąc to nie jest dużo czasu, ale z własnego doświadczenia wiemy, że im więcej czasu tym więcej prokrastynacji i stąd tak krótki termin. Możecie go potraktować jako miesiąc na zgłaszanie pomysłów na artykuły bądź przesłanie wstępnego zarysu, a nie gotowego tekstu – w takim wypadku po prostu napiszcie do nas jak najszybciej i wspólnie umówimy się co dalej. Jeżeli macie tylko nie do końca sprecyzowany pomysł i potrzebujecie konsultacji, podpowiedzi etc. – piszcie do nas. Dobrze jest też zgłosić temat przed przystąpieniem do pisania – być może ktoś z redakcji już pracuje nad podobnym tekstem i nie ma sensu go dublować.

Jeżeli chodzi o rodzaje tekstów to interesują nas zarówno klasyczne recenzje, jak i dłuższe artykuły czy wywiady. Możecie przedstawiać sylwetki ulubionych pisarzy i krótko opisać ich dokonania, ale też wybrać jakiś aspekt ich twórczości i skupić się tylko na nim.

Dla autorów najciekawszych artykułów czy recenzji z pewnością znajdą się jakieś gratyfikacje w postaci książek!

I na koniec jeszcze nasz adres mailowy, dla przypomnienia: redakcja(małpa)carpenoctem.pl

Nabór tekstów do Biuletynu
Przewiń na górę