Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2012

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału przedstawiają coraz więcej informacji na temat tegorocznej edycji. Potwierdzonym gościem jest już Anne Holt, norweska pisarka znana z takich powieści jak „Ślepa bogini”, która była jej debiutem, oraz „To, co nigdy się nie zdarza”. Zainteresowanych odsyłamy do naszych recenzji „Ślepiej bogini„, „Tego, co nigdy się nie zdarza„, „Błogosławionych, którzy pragną” oraz napisanej wspólnie z bratem „Arytmii„. Drugim zagranicznym gościem będzie również Norweg, Kjell Ola Dahl, autor m.in. „Małego złotego pierścionka” oraz „Mężczyzny w oknie”. To nie koniec Norwegów na MFK, bowiem Wrocław odwiedzi również Thomas Enger, twórca „Bóli fantomowych” i „Letargu”.

Z polskich gości organizatorzy zapowiedzieli m.in. Mariusza Czubaja, Gaję Grzegorzewską, Martę Mizuro, Janinę Paradowską, Marcina Świetlickiego oraz Marcina Wrońskiego. Są już też znane nazwiska prowadzących warsztaty pisarskie: Czubaj, Grzegorzewska, Mizuro, Świetlicki oraz Wroński.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 16-21 października we Wrocławiu. Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie na stronie festiwalowej. Zapraszamy również do odwiedzenia kanału MFK w serwisie You Tube.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2012
Przewiń na górę