Marcowa Okolica Strachu

Piąty numer magazynu OkoLica Strachu ukaże się w połowie marca. Obecnie trwają jeszcze prace nad doborem tekstów, jednak już dzisiaj wiadomo, że w numerze znajdą się:
OPOWIADANIA:
– „I kiedy płomienie” Wojciecha Guni;
– „Mrok, który pochłania” Tomasza Krzywika;
– „Sam przeciw wszystkim” Marka Stelara;
– „Talizman” Kennetha Granta (w tłum. Krzysztofa Azarewicza);
Ponadto, jak w każdym z dotychczasowych numerów, redakcja stawia na publicystykę, która zajmuje blisko połowę 150-stronicowego kwartalnika. W najbliższym numerze znajdą się dwa wywiady i sześć artykułów.
WYWIADY:
– Małgorzata Saramonowicz – autorka powieści grozy i thrillerów psychologicznych „Sanatorium”, „Lustra” i „Siostra”, a także powieści fantasy „Xięgi Nefasa”
– Paco Cabezas – Po raz pierwszy w Polsce opublikujemy wywiad z hiszpańskim reżyserem i scenarzystą Paco Cabezasem, pracującym przy kinowych i telewizyjnych produkcjach, min: Penny Dreadful, Neon flesh, Rage, Aparecidos czy Mr. Right.
PUBLICYSTYKA:
– „Przerażająca wiara dawnych Słowian” Małgorzaty Saramonowicz i Mikołaja Kołyszki;
– „Muzyka tchnąca grozą” Krzysztofa „Korsarza” Bilińskiego (nowy cykl o inspiracjach literaturą grozy w dorobku zespołów rockowych i metalowych);
– „Sztuczne raje, prawdziwe piekła” Piotra Borowca (nowy cykl o XIX-wiecznych autorach literatury niesamowitej i ich uzależnieniach);
– „Wendigo. W szponach głodu” Olgi Kowalskiej (kontynuacja cyklu poświęconego kanibalizmowi w literaturze i historii);
– „Za drzwiami prosektorium. Ekshumacje” Filipa Szyszki.

okolica5

Autorem okładki do marcowego wydania OLS jest Tomasz Strzałkowski, który zajmuje się grafiką komputerową i tworzy obrazy – mroczne wizje rodem z postapokaliptycznego świata, które min. możecie znaleźć w grze Inner Chains – strzelance w klimatach horroru, która rozgrywa się w przerażającym biomechanicznym świecie. Współtwórca znanych wszystkim gier: Painkiller, Gears of War i Bulletstorm. Jego prace publikują najznamienitsze światowe czasopisma poświęcone grafice: Creative Magazine, 3D WORLD, GFX, 3D ARTIST, Render Out, Imagine FX, Sci-fi Fantasy Art Book. Jego obrazy znalazły się także w albumie BIOMECH ART i Digital World Masters.

Marcowa Okolica Strachu
Przewiń na górę