Long Gone w przyszłym roku

Wśród zapowiedzi na 2012 wydawnictwa Replika pojawił się thriller „Long Gone” autorstwa Alafair Burke. Na tej stronie możecie dowiedzieć się więcej o tej powieści, a także obejrzeć jej trailer (wszystko w języku angielskim).

Po utracie pracy i miesiącach bezowocnych poszukiwań, Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę – będzie zarządzała nową galerią sztuki w modnej dzielnicy Manhattanu. Według Drew Campbella, reprezentanta korporacji, który zatrudnił Alice, galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela. Drew zapewnia Alice, że nie będzie się on wtrącał w jej pracę i pozwoli kierować galerią po swojemu. Przyjaciele Alice sądzą, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale Alice widzi w tym znakomitą okazję, by wyrobić sobie nazwisko w branży i wyjść z cienia sławnego ojca, kontrowersyjnego i nagradzanego filmowca.

Wszystko idzie świetnie, aż pewnego poranka Alice dociera do pracy i widzi, że… galeria nie istnieje, a pomieszczenia, w których się mieściły, są zupełnie puste, jakby nic tutaj nigdy nie było. Na podłodze znajduje ciało Drew Campbella. Z dnia na dzień Alice traci wymarzoną pracę i staje się obiektem zainteresowania policji, gdyż nikt i nic nie może dowieść jej niewinności. Numer telefonu, który dostała od Drew jest nieaktywny.

Artysta, którego prace wystawiała, wydaje się nie istnieć, a martwy mężczyzna z galerii okazuje się być kimś zupełnie innym.

Kiedy policja wykrywa związek pomiędzy galerią a pewną porwaną dziewczyną, Alice wie, że została wrobiona. Teraz musi to udowodnić. Niebezpieczne poszukiwanie odpowiedzi wciągnie ją w mroczny świat przestępczych interesów i zmusi do odkopania długo skrywanych sekretów jej własnej rodziny… sekretów, za które być może zapłaci życiem.

Long Gone w przyszłym roku
Przewiń na górę