Karpie na KFASON-ie

W październiku czeka Was kolejna odsłona odbywającego się w Krakowie KFASON-u. Na szczegóły jeszcze przyjdzie czas, ale dość powiedzieć, że 22. października na miejscu stawią się co najmniej dwie osoby z naszej redakcji. Dlaczego co najmniej dwie? Bo poproszono nas o przedstawienie prelekcji. Jeśli jesteście ciekawi, co szykują Karpie na KFASON, niżej publikujemy opis obu punktów programu.

Prelekcja Agnieszki:

Potwory, o jakich się Wam nie śniło.
Fani horroru uwielbiają potwory. Niektórzy nawet uważają obecność potwora za wyznacznik przynależności do tego gatunku. Czasami taki potwór może być nam bardzo bliski, jak wampir czy zombie, a czasami pochodzi z innego wszechświata. Na prelekcji obok najlepszych książek z klasycznymi potworami poznacie też dużo nieco bardziej wymyślnych stworów, a wszystko po to, byście wyszli z horrorową listą lektur obowiązkowych.

 

Prelekcja Pawła:

Światło ducha. Świętość w weird fiction

Urojone miasta. Przestrzeń w weird fiction.

Fikcyjne miasta fabryk działających w imię niezrozumiałej idei, zapomniane królestwa ze snów, duszne pokoje w nieistniejących hotelach i niemające końca otchłanie. Porozmawiajmy o tym, jak Ligotti, Lovecraft czy Kubin budują i organizują przestrzeń swoich koszmarów.

Karpie na KFASON-ie
Przewiń na górę