Inna dusza Orbitowskiego w kwietniu

Trzydziestego kwietnia nakładem niedawno założonego wydawnictwa Od deski do deski ukaże się najnowsza powieść Łukasza Orbitowskiego, „Inna dusza”. Książka należeć będzie do serii „Na FAktach”, którą – jak pisze wydawca – „tworzą powieści zainspirowane autentycznymi wydarzeniami z ostatnich dekad, napisane przez cenionych polskich autorów” (na wzór słynnego „Z zimną krwią” Trumana Capote). Fragment tej powieści znajdziecie na blogu Łukasza (klik).

Opis książki:

Ale chyba są inne duchy, wiesz, takie, co żyją w człowieku obok tych naszych dusz, zwyczajnych. I czegoś tam sobie chcą. Niektóre są ciche, inne głośne. Wrzeszczą, hałasują. To jest nie do wytrzymania. Znaczy, tak mi się wydaje, że z takim duchem w środku strasznie ciężko żyć, zwłaszcza jak on chce czegoś, na co ty nie masz ochoty.

Miasto. Zniszczone, obdrapane i brudne kamienice. Zmęczeni ludzie w ubłoconych, wiecznie spóźnionych i zatłoczonych autobusach. Przygnębienie i pustka. I nagle w jednej głowie kiełkuje ta dziwna myśl, nieodparte pragnienie. Bez motywu, bez powodu, jak głód. Tak jakby ciało przejmowała inna dusza, która nakazuje to zrobić, i nie można od niej uciec.

Pewnego dnia miasto zatrzyma się przerażone zbrodnią.

Inna dusza Orbitowskiego w kwietniu
Przewiń na górę