Dla fanów Agathy Christie

Od wczoraj można kupić „ABC zbrodni Agathy Christie” – napisaną przez Johna Currana książkę poświęconą twórczości znanej autorki kryminałów, a w szczególności stosowanym przez nią metodom konstrukcji swoich zagadek.

Gdzie kryje się źródło sukcesu Agaty Christie? Odpowiedzi szuka John Curran, analizując odnalezione niedawno Notatniki pisarki i próbując odkryć alfabet, którego używała do konstruowania swoich powieści. Curran omawia sześć dekad pisarskiej kariery Królowej Kryminału i przytacza nieznane dotychczas teksty wyszperane w jej archiwum. Na podstawie ponad dwudziestu kryminałów śledzimy ewolucję warsztatu Christie od debiutu w latach dwudziestych po swingujące lata sześćdziesiąte i później siedemdziesiąte, czyli zmierzch kariery. Publikację kończy analiza najpóźniejszego z Notatników. Pisarka zawarła w nim pomysł na kolejną książkę – tego pomysłu nie zdążyła już rozwinąć.
Wśród tekstów pochodzących z archiwum są dwa nigdzie dotychczas niepublikowane: opowiadanie „Mężczyzna, który wiedział” oraz pierwotna wersja „Śmiertelnej klątwy”.
Dla fanów Agathy Christie
Przewiń na górę