Ćwiek dla SQN

Krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non informuje o nawiązaniu współpracy z Jakubem Ćwiekiem, autorem serii „Kłamca”. W ramach wspólnych działań jeszcze w tym roku ukażą się dwa tytuły tego młodego pisarza. Pierwszy z nich to komiks pt.: „Kłamca. Viva l’arte” a drugi to powieść zatytułowana „Chłopcy”.

 

Autor tak komentuje nawiązanie współpracy z SQN:  „…Dziś SQN spełnia me zawodowe marzenie o wydaniu komiksu. Zaraz potem startujemy z nową książką i nowym rozdziałem w mym pisarskim życiu. Póki co, przy coraz większej ilości marzeń, planów i wizji pojawia się haczyk „załatwione”, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Bo tak właśnie jest z pracą, która równocześnie jest twoją pasją – nigdy nie masz dość. Wiedzą o tym w SQN, stąd współpraca z tym wydawcą była dla mnie kwestią czasu… Szczęśliwie niedługiego”.

 

„Kłamca: Viva l’arte” to samodzielna historia w obrazkach, osadzona w literackim uniwersum stworzonym i opisanym w serii książek Jakuba Ćwieka. Scenariusz komiksu napisał Ćwiek, natomiast od strony graficznej realizacją projektu zajęli się Dawid Pochopień i Grzegorz Nita.

 

Premierę „Viva l’arte” zaplanowano przy okazji 23 Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu (5 – 7 października) w Łodzi. Wydawca rozpoczął też działania promujące komiks i wraz z portalem Digart.pl przygotował konkurs dla rysowników, którzy mają okazję stworzyć swoje wyobrażenie głównego bohatera Lokiego. Szczegóły na stronie konkursowej: www.wsqn.pl/klamca 

 

Drugim elementem współpracy pisarza i wydawnictwa jest powieść. Podczas 16. Targów Książki w Krakowie (25 – 28 października) wydawca i autor zaprezentują najnowszą książkę zatytułowaną „Chłopcy”.

 

„Chłopcy” – to przepełniona czarnym humorem opowieść o Zaginionych Chłopcach, niegdyś wiernych towarzyszach Piotrusia Pana, którzy teraz przenieśli się do naszego świata i dorośli… ale tylko fizycznie. Bo tak naprawdę nadal są dziećmi, trochę szalonymi, często okrutnymi i skłonnymi do żartów tak z siebie jak i z innych.

 

Informacje o autorze:

Jakub Ćwiek – polski autor fantastyki; pisarz, animator kultury, konferansjer, dziennikarz, felietonista, scenarzysta, miłośnik i znawca popkultury. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, opowiadających o przygodach nordyckiego boga, Lokiego, pracującego dla znanych z wierzeń chrześcijańskich aniołów. Już w jego pierwszych tekstach dało się dostrzec silne zainteresowanie popkulturą – opowiadania zawierały liczne odniesienia do różnych tekstów kultury, w dużej mierze do filmów. W Kłamcy popkultura występuje w roli współczesnej mitologii, przeplatając się z bardziej tradycyjnymi mitologiami, m.in. nordycką i chrześcijańską. Jeden z tekstów ze zbioru, Cicha noc, doczekał się nominacji do prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Później Ćwiek był do niej nominowany jeszcze trzykrotnie.

 

Informacje o wydawcy:

Sine Qua Non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

 

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji. 

Ćwiek dla SQN
Przewiń na górę