Carpe Noctem na Pyrkonie

Już w następny weekend, 24-26 kwietnia, w Poznaniu odbędzie się kolejny Festiwal Fantastyki Pyrkon. W tym roku Carpe Noctem bierze nieco bardziej aktywny udział w tworzeniu programu tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich naszych czytelników na piątkowy wieczór, kiedy będziecie mogli wysłuchać prelekcji naszego współpracownika, Michała Rakowicza, a także dwóch paneli dyskusyjnych, w których udział wezmą oprócz Michała także Agnieszka Brodzik i Szymon Cieśliński oraz zaproszeni przez organizatorów Pyrkonu goście: Łukasz Henel i Piotr Kulpa. Poniżej prezentujemy krótkie opisy karpiowych atrakcji. Zapraszamy też równie serdecznie na kingową prelekcję doskonale znanej naszym czytelnikom ekipy z Radio SK (klik).

[PANEL] CZY LITERKI MOGĄ STRASZYĆ, CZYLI DLACZEGO LUDZIE CZYTAJĄ HORRORY

termin: pt 20:30
czas trwania: 0:50 min.
sala/miejsce: Literacka 1
blok: Literacki

opis: Straszne historie towarzyszą człowiekowi praktycznie do początków cywilizacji i z jakiegoś powodu ciągle lubimy je sobie nawzajem opowiadać. Co takiego drzemie w tych historiach, że tak nas przyciągają? Dlaczego lubimy się straszyć? Czy horror to taki bezpieczny sport ekstremalny dla leniwych? Dawka adrenaliny bez wychodzenia z domu?

Prowadzący:

Agnieszka Brodzik, Piotr Kulpa, Szymon Cieśliński, Michał Rakowicz, Łukasz Henel

 

[PANEL] 50 TWARZY HORRORU, CZYLI O RÓŻNORODNOŚCI GATUNKU

termin: pt 19:30
czas trwania: 0:50 min.
sala/miejsce: Literacka 1
blok: Literacki

opis: Od opowieści niesamowitych, przez kosmiczny horror Lovecrafta po współczesną makabrę spod znaku Mastertona. Horror ma wiele obliczy i aż trudno uwierzyć, że tak różne historie mogą występować pod jednym sztandarem. Porozmawiajmy o tym, co budziło strach kiedyś, a co dzisiaj. Na panel zapraszamy zarówno fanów Phantom Pressu, jak i klasyki grozy.

Prowadzący:

Agnieszka Brodzik, Szymon Cieśliński, Michał Rakowicz

 

WEIRD FICTION W SERIALU “DETEKTYW”

termin: pt 22:00
czas trwania: 0:50 min.
sala/miejsce: Rejestrowana 2
blok: Serialowy

opis: Serial „Detektyw” to nie tylko jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat, ale także swoisty miks opowieści detektywistycznej i weird fiction. Takie zestawienie nie powinno jednak dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że twórca serialu Nic Pizzolatto, nie kryje swych inspiracji klasyką opowieści niesamowitej. Ale jakie nawiązania do klasyki weird fiction znajdziemy w serialu? Czy produkcję można zaliczyć do spadkobierców tego nurtu?

Prowadzący:

Michał Rakowicz

Carpe Noctem na Pyrkonie
Przewiń do góry