Karpiowe podsumowanie roku #4

Mamy dla Was ostatnie z serii podsumowań. Tym razem skromnie, bo tylko jedna osoba – pisarz i redaktor, Robert Cichowlas. Przeczytajcie, co ciekawego ma do powiedzenia o grozie z zeszłego roku.

Jako zagorzały fan Mastertona, nie mogę nie rozpocząć od takich książek jak: DZIEWIĄTY KOSZMAR, kolejny tom cyklu WOJOWNICY NOCY. Niezła książka, która fanom horrorowego fantasy na pewno przypadnie do gustu! Publikacja powieści historycznych Brytyjczyka ruszyła na dobre. Wreszcie pojawiła się PANI FORTUNY, a także WŁADCY PRZESTWORZY. Warto również wspomnieć o wznowieniach (KANDYDAT Z PIEKŁA, DOM KOŚCI czy KRZYWA SWEETMANA). Niepublikowany od przeszło 10 lat KANDYDAT Z PIEKŁA z okładką Wojtka Pawlika to prawdziwa perełka dla fanów autora. Moim zdaniem żadna inna książka Mastertona nie doczekała się tak pojechanego covera.

Edward Lee i jego SUKKUB to kolejne wydarzenie, o którym trzeba wspomnieć. Powieść jest genialna – zdecydowanie najlepszy horror jaki czytałem w ostatnich latach. Wiadomości w sprawie następnych publikacji Lee w Polsce są naprawdę wspaniałe. Powieść LUDZIE Z BAGIEN jest aktualnie w przygotowaniu – ukaże się nakładem Repliki w marcu. Poza tym ma się również ukazać powieść MIASTO PIEKIELNE, a także kilka kolejnych opowiadań autora. Na domiar dobrego, Lee zawita do Polski w sierpniu – będzie gościem Polconu.

No i Jack Ketchum. Na rodzimym rynku zadomowił się na całego. DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA zryła berety wielu czytelnikom, sukces podzieliły kolejne powieści. Zbiór KRÓLESTWO SPOKOJU zaś to dowód na to, że Ketchum doskonale radzi sobie również w krótkich formach. Także w przypadku tego autora zapowiedzi na rok 2012 prezentują się doskonale. Papierowy Księżyc planuje zaprezentować RUDEGO, zaś Replika POTOMSTWO i jego kontynuację, napisaną przez Ketchuma i McKee – THE WOMAN – a także zbiór CZAS ZAMYKANIA.

Nie mam wątpliwości, że rok 2012 będzie równie obfity w grozę, co 2011.

Karpiowe podsumowanie roku #4
Przewiń na górę