Miasteczko Niceville

W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej…

Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność. 

Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater. 

„Miasteczko Niceville” to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy na stronę poświęconą książce: www.nicevilleusa.com

„Carsten Stroud jest mistrzem szarpiącej nerwy, ekscytującej fabuły.”
Harlan Coben 

„Mocny i przyciągający jak magnes horror o pozornie spokojnym i zwyczajnym miasteczku na południu Stanów. Opowieść pełna typów spod ciemnej i najciemniejszej gwiazdy oraz dawnych zbrodni, ukazująca najstraszliwsze oblicze niegodziwości. Z każdą stroną ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i zarazem wspanialsza, by dotrzeć w końcu do zaskakującego, cudownego i mrocznego finału.
Peter Straub, współautor „Czarnego domu” i „Talizmanu” – powieści napisanych wspólnie ze Stephenem Kingiem

„Bogata kolekcja czarnych charakterów plus akcja, która nie pozwala oderwać się od powieści. A to wszystko doprawione idealną ilością czarnego humoru.
„Booklist” 

„Genialne dialogi, ekscentryczni, oryginalni bohaterowie i niezwykła, tajemnicza historia. Horror z prawdziwego zdarzenia.
Elmore Leonard, autor „Dotknięcia”

„Fascynująca powieść, która skradnie serce i uwagę wszystkim miłośnikom horrorów.”
Karin Slaughter, autorka „Piętna”

„Niceville” to majstersztyk, trudno go zaklasyfikować tylko do jednego gatunku ale całkiem łatwo można opisać wrażenie po lekturze – to szalenie rozrywkowa książka, od której nie sposób się oderwać!”
John Lescroart, autor „Wyścigu z czasem”

Autor: Carsten Stroud

Tytuł: Miasteczko Niceville

Tytuł oryginalny: Niceville

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś

Wydawnictwo: Alba­tros – Andrzej Kuryłowicz

Format: 520 s., oprawa miękka

Data wydania: 21 czerwca 2012

Miasteczko Niceville

Data wydania: 2012-06-21

Przewiń na górę