Domniemanie winy

Thriller z wyższej półki, który wywoła w czytelnikach głód kolejnych powieści autorki. 

Rachel Knight to nieustępliwa prawniczka zatrudniona w prokuraturze okręgowej Los Angeles. Kiedy jej kolega z wydziału zostaje zamordowany, Rachel przejmuje po tragicznie zmarłym jego najtrudniejszą sprawę: brutalny gwałt na młodej dziewczynie, córce wpływowego lekarza. Zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę, wikłając się coraz bardziej w świat polityki i wielkich fortun – ryzykując przy tym własną reputacją i życiem…

Koniecznie przeczytajcie tę książkę! Ma świetnie poprowadzoną fabułę, jest błyskotliwa i pełna specyficznego humoru. Przede wszystkim zaś – to po prostu cholernie dobry thriller. 
James Ellroy 

Debiutancka powieść Marcii Clark udowadnia jej doświadczenie i wszechstronną wiedzę na temat systemu prawnego. Tempo akcji, fabuła i dialogi są tak wyraziste, jak wymaga tego gatunek. 
David Baldacci 

Fenomenalny debiut! 
„Kirkus Review” 

Świetny debiut. Czytelnicy z pewnością zechcą spotkać się ponownie z Rachel Knight, która łączy w sobie siłę charakteru i typowo ludzkie słabostki. 
„Publishers Weekly” 
 
Marcia Clark była zastępcą prokuratora okręgowego Los Angeles. Jako główny prokurator prowadziła sprawę o morderstwo przeciw O.J. Simpsonowi. Jest współautorką bestsellera opisującego ten proces. Pisuje artykuły dla prasy, pracuje też jako komentatorka prawna w środkach masowego przekazu. Mieszka w Los Angeles.

Autor: Marcia Clark

Tytuł: „Domniemanie winy”

Tytuł ory­gi­nału: Guilt by Association

Tłu­ma­cze­nie: Tadeusz Markowski

Wydawca: Pró­szyń­ski i S-ka

Cena: 36,00 zł

Data wyda­nia: 15 września 2011

Domniemanie winy

Data wydania: 2011-09-15

Przewiń na górę