Podwójne życie

Znakomicie napisany, świetnie skonstruowany, trzymający w napięciu thriller. 

Nick Belsey z londyńskiej dochodzeniówki znalazł się w ślepym zaułku. Został bez dachu nad głową, pieniądze rozeszły się na hazard i alkohol, w oczy zagląda mu widmo bankructwa. Do tego jeszcze jego zwolnienie z pracy jest właściwie przesądzone, między innymi za sprawą romansu z żoną szefa. Nieoczekiwanie jednak los daje mu drugą szansę: przypadkowo trafia do niego sprawa dziwnego zaginięcia mieszkańca najbogatszej ulicy Londynu, Bihops Avenue. Belsey postanawia zmyć swoje winy, posługując się w tym celu majątkiem zaginionego. Jednak nie tylko on interesuje się Aleksiejem Devereux. 

Niekończąca się spirala kłamstw i korupcji, genialny portret współczesnego Londynu i czarujący drań jako główny bohater – cóż za sprytny przepis na znakomity kryminał! 
Val McDermid 

Harris wyjątkowo hojnie obdarza nas dreszczami emocji, zaskakującymi zwrotami akcji i po prostu świetną literaturą. 
„The Daily Telegraph” 

Belsey musi zostać najbardziej lubianym spośród londyńskich glin. Harris splądrował londyńskie podziemie na rzecz swojej świetnej i oryginalnej kryminalnej serii. 
„The Daily Mail” 

Fabuła plącze się tu i krzyżuje jak tylne uliczki Kentish Town. Oliver Harris rzuca nam prawdziwą petardę! 
„Camden New Journal” 

Oliver Harris (1978 r.) skończył studia w zakresie literatury angielskiej i kreatywnego pisania, teraz pracuje nad doktoratem z psychoanalizy i mitologii greckiej. Do tej pory był już magazynierem, pracownikiem firm PR-owych i statystą. „Podwójne życie” to jego debiut literacki, zwiastujący narodziny nowego gatunku i świetną serię kryminalną.

Autor: Oliver Harris

Tytuł: „Podwójne życie”

Tytuł ory­gi­nalny: The Hollow Man

Wydawca: Prószyński i S-ka

Liczba stron: 424

Cena detaliczna: 37,00 zł

Data wyda­nia: 13 wrze­śnia 2011

Podwójne życie

Data wydania: 2011-09-13

Przewiń na górę