Autor przychodzi wieczorem. Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B.

Wydawnictwo W.A.B. w 2012 roku obchodzi 20. rocznicę istnienia. Postanowiliśmy uczcić ten jubileusz, wydając antologię tekstów napisanych za naszą inspiracją przez autorów związanych z naszą oficyną.

Motywem przewodnim antologii jest SPOTKANIE Z CZYTELNIKIEM. Chcieliśmy stworzyć książkę przybliżającą tych, dzięki którym obcujemy z literaturą i którzy dostarczają nam radości. Będącą spotkaniem z pisarzami, którzy są cenieni, budzą zainteresowanie i emocje. Z drugiej strony zależało nam na tym, by w tych tekstach mogli przejrzeć się czytelnicy.

Autorzy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu, wykazali się wielką pomysłowością. Wśród nadesłanych tekstów są m.in. opowiadania kryminalne, science-fiction, proza psychologiczna, utwory satyryczne, wspomnieniowe, nowela historyczna, prelekcja, a nawet jednoaktówka. Powstał zbiór pełen niespodzianek. Z tego rogu obfitości tematycznej i gatunkowej wyłania się obraz relacji między pisarzem a czytelnikiem, o której rzadko jest okazja mówić i pisać. Naszej antologii nie należy mylić z patetyczną księgą okolicznościową – to kolekcja krótkich form zapewniająca rozrywkę i refleksję.

Autorzy: Marcin Wroński, Marta Syrwid, Sylwia Siedlecka, Monika Piątkowska, Anna Onichimowska, Marta Mizuro, Zygmunt Miłoszewski, Irena Matuszkiewicz, Jarosław Maślanek, Marek Krajewski, Włodzimierz Kowalewski, Krystyna Kofta, Marek Kochan, Joanna Fabicka, Ryszard Ćwirlej, Mariusz Czubaj, Andrzej Czcibor-Piotrowski, Max Cegielski

Wydawca: W.A.B.

Format: oprawa twarda

Cena: 39,90

Data wydania: 22 lutego 2012

Autor przychodzi wieczorem. Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B.

Data wydania: 2012-02-22

Przewiń na górę