Ghostman

Gdy napad na kasyno w Atlantic City kończy się spektakularnym niepowodzeniem, jego organizator wzywa na pomoc człowieka znanego nielicznym jako Jack. Nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości ani szczegółów życiorysu – Jack żyje poza społeczeństwem i ukrywa się nawet przed innymi przestępcami. Jego specjalność to znikanie i dlatego jest on idealną osobą do wypełnienia delikatnej misji – zatarcia śladów prowadzących do zleceniodawcy skoku. A są to ślady nie byle jakie: zastrzelony bandyta na parkingu, jego ranny kumpel, który zniknął gdzieś z ponad milionem dolarów, niezidentyfikowany tajemniczy snajper. Na dodatek trzeba wykonać zadanie w ciągu 48 godzin, gdyż wtedy właśnie eksplodują ładunki federalne umieszczone w paczkach z pieniędzmi. Jack będzie musiał wykorzystać cały swój talent, pomysłowość i doświadczenie, zwłaszcza że zaginionych pieniędzy poszukują także funkcjonariusze wszelkich możliwych służb państwowych, z FBI na czele, oraz wysłannicy miejscowego gangu…

Powieść wciąga z ogromną siłą w wyrafinowany świat Jacka, a w miarę upływu godzin doznania stają się intensywniejsze. Dzięki świetnie zawiązanej akcji, chwytliwej fabule i mistrzowskiej intrydze Roger Hobbs wkracza do grona najbardziej cenionych twórców thrillerów.

 

Roger Hobbs mieszka w Portland w stanie Oregon. W 2011 roku ukończył Reed College. Jego debiutancka powieść Ghostman ukazuje się jednocześnie w osiemnastu krajach, a prawa do jej ekranizacji zostały po zażartej walce zakupione przez Warner Bros. niemal rok przed publikacją.

Tytuł: Ghostman

Autor: Roger Hobbs

Wydawca: Rebis

Przekład: Maciej Szymański

Ghostman

Data wydania: 2013-12-30

Przewiń na górę