KP #80: Sticks Karla Edwarda Wagnera

W osiemdziesiątym odcinku Karpiowego Podcastu Michał, Aga i Paweł omawiają opowiadanie „Sticks” Karla Edwarda Wagnera, które stało się inspiracją dla twórców serialu „True Detective” oraz filmu „The Blair Witch Project”. Przy okazji jest też trochę dywagacji o tym, czego brakuje na polskim rynku horroru i czy doskonały pastisz Lovecrafta to „tylko pastisz” czy genialny tekst.

 • old weirdman

  Wydanie zbioru horror fiction/weird fiction Wagnera to świetny pomysł,podobnie jak wspominanego przez Was Campbella. Campbell powszechnie szanowany,często wymieniany jako najlepszy autor horrorów świata przez…dosłownie wszystkich:od S.T.Joshiego po Edwarda Lee. Dla mnie współczesny autor amerykański numer dwa-po Ligottim. Zbiór Jego opowiadań-w końcu po polsku -byłby sporym wydarzeniem. Dzięki za bardzo ciekawy podcast.

  • O jakimś opowiadaniu Campbella na pewno będziemy chcieli w najbliższym czasie opowiedzieć. Rzeczywiście jego sytuacja w Polsce jest niebywale pechowa. Wyszło kilka jego opowiadań, trzy powieści (z czego czytałem dwie i obie były co najmniej bardzo dobre), a o większej popularności nie można mówić. A przecież to nie jest autor wybitnie wymagający, jak Ligotti, „Zły wpływ” to nie jest wielka literatura, każdy może po niego sięgnąć. I sprawia przy tym o wiele więcej satysfakcji, niż notorycznie wznawiani pisarze.

   • old weirdman

    Warto promować Campbella-poza Wami nikt u nas tego nie robi (choć pozytywne opinie o Nim zdarzają się np.hplovecraft.pl czy ostatnio chwalił Go na fanpage Tomasz Czarny). Są też inni wspaniali pisarze tego pokolenia jak np.T.E.D. Klein.