KP #71: Inna dusza

Kolejny odcinek Karpiowego Podcastu to bardziej strumień świadomości w wykonaniu Agi. Tematem przewodnim jest „Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego, ale książka wydaje się nie do końca głównym bohaterem podcastu, tak jak Jędrek nie do końca jest głównym bohaterem powieści o Jędrku.

 • old weirdman

  Najlepszy podcast Naczelnej.

  • Agnieszka Brodzik

   Rany, dzięki :)

 • To nie sa żadne wymysły ludzi że pijane, skąpo ubrane dziewczyny ,nocą w ustronnych miejscach lub prosto z zabaw lekkomyślnie oddalając się z nieznajomym często jego autem , najczęściej padają ofiarą przestępstw na tle seksualnym. Statystyka i oczywistość.Rozsądni ludzie biorą to pod uwagę a podpięcie tego pod tłumaczenie sprawcy jest nadużyciem i wrzucaniem do worka dwóch rożnych postaw. Są prości ludzie którzy rzeczywiście winą obarczają ofiarę ale budzą tym ogólny niesmak. Przekrój społeczeństwa będzie taki ze to jest jakiś taki 20% takiego moherostwa .

  • Agnieszka Brodzik

   Statystyka mówi, że większość ofiar gwałtu zna gwałciciela, więc ten Twój obraz pijanej, skąpo ubranej dziewczyny, która wsiada nieznajomemu mężczyźnie do samochodu, jest fałszywy, stworzony właśnie po to, by budować mur, o którym mówiłam w podcaście. Idealnie udowadniasz moją tezę :P

   • Agnieszka Brodzik

    A co do 20% prostych ludzi obarczających winą ofiarę… zdziwiłbyś się. To jest odruch, wielu ludzi sobie tego mechanizmu nie uświadamia i też nie zawsze chodzi o gwałcone dziewczyny. Inny przykład to choćby komentarze pod artykułem o atakach na klientów znanego banku. Hakerzy podmieniają stronę, stosują socjotechniki, żeby nieświadomy klient zalogował się na fałszywej stronie i w ten sposób podał im swoje hasło. I jaka reakcja ludzi? „Jaki debil, że się dał nabrać”, a w domyśle: „ja bym się nie dał, mnie ten problem nie dotyczy, mogę spać spokojnie”.