KP #146: Grumpy carp

Karpie się starzeją, ostatni aktywny członek redakcji skończył trzydziestkę, teraz już tylko siedzimy w dresach i narzekamy. A ponieważ pozazdrościliśmy Konglomeratowi nowej, wyjątkowo luźnej formuły ich najnowszego projektu, Przecastu, w najnowszym odcinku Karpiowego rozmawiamy bez planu o tym, co nas wkurza. Zaczynamy od niezwykle irytującej cechy Pawła Matei, płynnie przechodzimy do tematów światopoglądowych, modyfikowanego węgla i sucharów o horrorze wyciągów z kont, by na koniec niczym zdarte płyty zaśpiewać pieśń pochwalną na cześć e-booków.

 • maszynistaGrot

  Przydługie te podcasty, nie wysłuchałem do końca… potraficie tak bez końca :p Najlepiej jak gdzieś około 30 minut te rozmowy trwają ;)

  • Agnieszka Brodzik

   Tu jest w sumie wiele rozmów w jednym odcinku. Na drugi raz spróbujemy ogarnąć taką rozpiskę czasową, żeby można było sobie wybrać najbardziej interesujące tematy. Ale też wiesz… nagrywamy rzadko, można sobie raz pół godziny i za parę dni drugie pół godziny ;) Polecam aplikacje na telefon, zapamiętują, gdzie się skończyło słuchanie. Ja używam Podcast Addict.

   • maszynistaGrot

    Rozumiem… Ja akurat na telefonie nie korzystam z neta, mam zwykła prosta komórka bezdotykowa, a nie smartfon… Po prostu włączam sobie te podcasty przy oglądaniu na kompie neta, ale nie lubie być długo przy monitorze bo wzrok męczy i jak wyłączam kompa to i podcast jak jest długi i nie zdążę przesluchac, a później z reguły zapominam powrócić/ robie co innego na drugi dzień…

    • Agnieszka Brodzik

     Hmm no to pozostaje jeszcze ściągnięcie pliku i wrzucenie sobie na odtwarzacz. Ja kiedyś słuchałam podcastów na… telewizorze ;) Szkoda, że coś mi się komórka nie chce łączyć z głośnikiem bluetooth, bo bym sobie puszczała przy gotowaniu z głośnika :D
     Można też pewnie słuchać przez jakieś programy na komputerze, na pewno przez iTunes dla PC, ale na bank jest też coś innego. A wtedy powinno zapamiętywać, czego słuchałeś i gdzie skończyłeś. Ale oczywiście nic na siłę nie chcę Ci wciskać :) Zazwyczaj staramy się tak w max 40 minutach zmieścić. Tylko ten format z newsami będzie teraz dłuższy, ale w sumie jeśli będziemy na bieżąco nagrywać to nie będzie aż tylu tematów do omówienia ;)

     • maszynistaGrot

      O tak, to dobry pomysł z tym max 40, możecie też nagrywać dłuższe rozprawy jak tak Wam pasuje, ale później wyciąć jakieś mniej ważne fragmenty, off topy , aby się zmieścić w czasie…

      Tak na marginesie ostatnio sobie słucham muzyki poważnej z youtube gdy robie coś przy kompie, bardzo fajne to, nie rozprasza tak uwagi jak zwykłe piosenki gdy się człowiek w ich słowa wsłuchuje i podobno dobrze działa na mózg :)

     • Agnieszka Brodzik

      Nie da się za bardzo wyciąć fragmentu rozmowy. To nie recenzja, że zawsze można coś przerobić.