Copernicon 2018

Konglomerat podcastowy i Carpe Noctem na Festiwalu fantastyki i popkultury Copernicon 2018

– piątek 17:00 – Horror w komiksie 2 – sala popkulturowa 4
– piątek 18:00 – Art-groza, czyli dlaczego relacja z wojny to nie horror – sala literacka 2
– sobota 16:00 – Przecast live! – Piły, flaki i duchy, czyli co nieco o kondycji
– sobota 21:00 – „Obecność”, „Annabelle”, „Amityville” – fakty i mity, czyli ile prawdy znajdziecie w horrorach opartych na kanwie prawdziwych wydarzeń – sala popkulturowa 1
– niedziela 10:00 – Podcasting – mówimy i słuchamy o popkulturze – sala popkulturowa 2

———————————————-

Horror w komiksie 2

termin: piątek 17:00
czas trwania: 0:45 h
Autorzy: Szymon Cieśliński, Michał Rakowicz, Hubert Spandowski
blok: Blok Popkulturowy
miejsce: popkulturowa 4
opis:
Kiedy mówimy o horrorze jako konwencji, najczęściej przychodzą nam na myśl filmy lub książki, a komiks jako medium wydaje się być mocno niedoceniany. Niesłusznie, bo od wielu lat twórcy wykorzystują tę formę do opowiadania mrożących krew w żyłach historii. Powieści graficzne, autorskie serie i horror w nurcie superbohaterskim – o tym wszystkim mówiliśmy dla Was roku temu. Dziś chcielibyśmy się skupić na tym, co ciekawego oferuje fanom grozy tak dynamicznie rozwijający się, polski rynek komiksowy.

———————————————-

Art-groza, czyli dlaczego relacja z wojny to nie horror

termin: piątek 18:00
czas trwania: 0:45 h
Autorka: Agnieszka Brodzik
blok: Blok Literacki
miejsce: literacka 2
opis:
Wszyscy to widzieliśmy: ktoś wchodzi na grupę dyskusyjną i pyta o dobry horror. Najpierw dostaje kilka sucharów o ZUS-ie i podatkach, potem jakiś tytuł z literatury faktu o torturach albo okrucieństwach wojny. Dlaczego to nie jest najmądrzejsza rekomendacja? Jakie funkcje spełnia horror, po co nam zmyślone strachy, jak działa wstręt i dlaczego horror nie musi i wcale nie chce konkurować z rzeczywistością?

———————————————-

Przecast live! – Piły, flaki i duchy, czyli co nieco o kondycji najnowszego kina grozy

termin: sobota 16:00
czas trwania: 1:45 h
Autorzy: Szymon Cieśliński, Michał Rakowicz, Hubert Spandowski
blok: Blok Popkulturowy
miejsce: popkulturowa 3
opis:
Przecast to przekozacki przegląd popkultury z przekazem. Dziś w wersji „live” porozmawiamy o kondycji współczesnego kina grozy. Dlaczego cały czas tak trudno przebić się horrorom do szerszej widowni? Czy „Ciche miejsce” to faktycznie tak przełomowe i wybitne dzieło? Skąd popularność filmu o klątwie przenoszonej drogą płciową? Czy świat na nowo pokochał wiedźmy? A może horror XXI wieku to tylko niewyszukana zabawa z wnętrznościami wylewającymi się z ekranu? Wpadnijcie na nagranie i posłuchajcie!

———————————————-

„Obecność”, „Annabelle”, „Amityville” – fakty i mity, czyli ile prawdy znajdziecie w horrorach opartych na kanwie prawdziwych wydarzeń

termin: sobota 21:00
czas trwania: 0:45 h
Autorzy: Szymon Cieśliński, Michał Rakowicz, Hubert Spandowski
blok: Blok Popkulturowy
miejsce: popkulturowa 1
opis:
Horror od zawsze raczył widzów hasłami o „inspiracji prawdziwymi wydarzeniami”. Ale czy plansza z napisem „oparte na faktach” oznacza, że wydarzenia, które przyjdzie nam śledzić na ekranie, naprawdę miały miejsce? Czy Warrenowie rzeczywiście byli tak efektywnymi pogromcami demonów? Czy w australijskim buszu polował na turystów Mick Taylor, a w Teksasie stała chata, w której meble zostały zrobione z ludzkich kości? Czy bohaterowie „Blair Witch Project” zginęli w lesie Black Hills? Posłuchajcie!

———————————————-

Podcasting – mówimy i słuchamy o popkulturze

termin: niedziela 10:00
czas trwania: 0:45 h
Autorzy: Szymon Cieśliński, Michał Rakowicz, Hubert Spandowski
blok: Blok Popkulturowy
miejsce: popkulturowa 2
opis:
Pomimo systematycznego rozwoju podcastingu, profesjonalizacji podcasterów i rosnącej popularności medium nadal odnosimy wrażenie, że podcasty to nisza. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o podcastingu albo nie jesteście do niego przekonani, wpadnijcie na naszą dyskusję. Opowiemy, jak zacząć, na co warto zwrócić uwagę i dlaczego nagrywanie podcastów to rewelacyjny sposób na opowiadanie o kulturze. Jeśli regularnie słuchacie podcastów, również zapraszamy! Wesprzecie nas w promowaniu tego medium!

Copernicon 2018
Przewiń na górę